شما اینجا هستید
سلامت » نظارت بر روند واکسیناسیون کرونا در آذربایجان غربی تشدید شود

به گزارش خبرنگار بیلبورد چی، علی مصطفوی ظهر سه شنبه در سومین جلسه کمیته واکسیناسیون کرونا با اشاره به آغاز مرحله دوم واکسیناسیون کرونا در استان و تزریق واکسن با افراد بالای ۸۰ سال گفت: با توجه به آغاز واکسیناسیون همگانی در استان، ضروری است بر روند واکسیناسیون کرونا در استان نظارت‌های لازم صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه آذربایجان غربی به دلیل موقعیت جغرافیایی و هم مرز بودن با ترکیه در مسیر خروج غیرمجاز اتباع کشورهای مختلف از جمله افغانستان و پاکستان قرار دارد، گفت: یکی از علل افزایش شیوع ویروس کرونا در استان حضور غیرمجاز اتباع خارجی است که قصد دارند از شهرهای شمالی استان به کشور ترکیه بروند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۵ هزار نفر از اتباع بیگانه که قصد داشتند از مرزهای استان به صورت غیرمجاز خروج کنند دستگیر شدند.

مصطفوی شرایط استان از نظر شیوع بیماری کرونا را شکننده عنوان کرد و افزود: بر اساس بررسی‌های انجام شده میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در استان نسبت به میانگین کشوری کمتر از ۵۰ درصد است و این مسئله نگرانی‌ها را از افزایش شیوع بیماری کرونا در جامعه افزایش می‌دهد.

وی ادامه داد: از تمامی مردم و مسئولان درخواست داریم با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری از اجتماعی در قطع زنجیره انتقال بیماری کمک کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: از رسانه‌های استان و بویژه صدا و سیما درخواست داریم در زمینه نحوه رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و راههای مقابله با شیوع بیماری کرونا در استان و همچنین رفع ابهامات لازم در خصوص روند واکسیناسیون اطلاع رسانی کنند.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان