شما اینجا هستید
بین الملل » برخی جریان‌های سیاسی به دنبال بقای آمریکایی‌ها در عراق هستند

به گزارش خبرگزاری بیلبورد چی به نقل از بغداد الیوم، «صباح الطائی» تحلیلگر مسائل سیاسی عراق به حملات تروریستی اخیر در نقاط مختلف این کشور واکنش نشان داد و آن را به شدت محکوم کرد.

بر اساس این گزارش، وی در این خصوص گفت: متأسفانه در شرایط کنونی شاهد آن هستیم که برخی از جریان‌های سیاسی از حملات تروریستی اخیر به عنوان توجیهی برای بقای نیروهای آمریکایی در عراق استفاده می‌کنند.

وی تصریح کرد: به دنبال حملات تروریستی اخیر، برخی از دولت درخواست حضور طولانی مدت نیروهای آمریکایی در خاک عراق را مطرح کرده اند. پیش از این، «علی الوائلی» کارشناس مسائل امنیتی عراق سخنانی را در خصوص افزایش حملات تروریستی داعش در نقاط مختلف این کشور مطرح کرد.

صباح الطائی در این خصوص اظهار داشت: آمریکا در پشت پرده افزایش این حملات قرار دارد. در واقع، مقامات آمریکایی تلاش کردند تا از طریق حملات تروریستی که اخیراً در کشور رخ داد پیام‌هایی را منتقل کنند.

این شخصیت عراقی در ادامه تصریح کرد: در جریان حملات تروریستی اخیر در طارمیه، کرکوک، دیالی و الأنبار، آمریکا به دنبال این بود که بر اهمیت حضور نیروهای خارجی در عراق تاکید کند و اهمیت حضور این نیروها در نبرد ادعایی با تروریسم را نشان دهد.

این کارشناس مسائل امنیتی با اشاره به اینکه اینگونه حملات تروریستی امنیت و ثبات پایتخت عراق را تهدید می‌کند، یادآور شد: عدم اقدام دستگاه‌های امنیتی و دولتی در مناطقِ ناامن، ابهام برانگیز است.

گفتنی است، بسیاری از کارشناسان و ناظران سیاسی معتقدند که ایالات متحده آمریکا درحال حاضر سناریوی احیای داعش در عراق را دنبال می‌کند؛ کما اینکه از زمان روی کار آمدن بایدن در آمریکا، اقدامات تروریستی داعش در نقاط مختلف عراق به صورت چشمگیری افزایش پیدا کرده است.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان