درگیری نظامی میان آمریکا و چین اجتناب پذیر است - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
بین الملل » درگیری نظامی میان آمریکا و چین اجتناب پذیر است

به گزارش خبرگزاری بیلبورد چی به نقل از اسپوتنیک، معاون وزیر دفاع آمریکا طی سخنانی گفت که معتقد نیست درگیری آمریکا و چین اجتناب ناپذیر باشد اما هر دو طرف باید در اجتناب از تنش‌های غیر ضروری با یکدیگر تلاش کنند.

بر اساس این گزارش، «کاتلین هیکز» معاون وزیر دفاع آمریکا گفت: ایالات متحده و چین دلایل زیادی برای افزایش ارتباط با یکدیگر دارند و رقابت حداکثری میان آنها الزاماً به معنای درگیری نیست و منافع هر دو طرف در اجتناب از درگیری است.

وی که این سخنان را در نشست مجازی خود با مؤسسه «آسپن» واشنگتن مطرح می‌کرد، گفت: پرزیدنت بایدن بیان کرده که با وجود رقابت حداکثری میان ایالات متحده و چین، ما نیازی به درگیری با یکدیگر نداریم. در راستای پیشبرد منافع آمریکا، ما پیش بینی می‌کنیم که ارتش ایالات متحده اغلب به عنوان یک بازیگر حامی از ابزارهای دیپلماتیک، اقتصادی و سایر ابزارها استفاده خواهد کرد. نکته مهم در ارزش‌های ارتش (آمریکا)، نشان دادن اراده و توانایی در جلوگیری از باورپذیری اقدامات تهاجمی چین است.

وی همچنین افزود: این بهترین موقعیت برای جلوگیری از درگیری است. (با اینحال) ما توانایی ایالات متحده را برای جنگ و پیروزی تضمین می‌کنیم.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان