۹ محکوم مالی غیرعمد از زندان آزاد شدند - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
جامعه » ۹ محکوم مالی غیرعمد از زندان آزاد شدند

به گزارش خبرنگار بیلبورد چی، غلامعلی دهشیری در ویژه برنامه ماه مهربانی که به منظور جمع آوری کمک‌های خیران برای آزادی زندانیان جرائم مالی غیرعمد برگزار شد، اظهار داشت: در سال گذشته با توجه به شرایط جامعه و وجود ویروس کرونا، ستاد دیه استان یزد جشن‌های گلریزان را متوقف نکرد و برای اولین بار در کشور جشن‌ها را به صورت برخط برگزار کرد.

وی از برگزاری پویش‌هایی همچون بخشش کریمانه، هر هیئت آزادی یک زندانی، پویش یلدای رهایی، سومین جشنواره خیریه نفس در قفس، برگزاری گلریزان زورخانه ای، پویش بهاریه، طرح رضوان، قدم قدم تا آزادی با هدف آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در سال گذشته خبر داد و گفت: نتیجه برگزاری این طرح ها و پویش ها آزادی ۳۳۵ محکوم مالی بود که در قالب هشت آیین آزادی به مناسبت‌های مختلف مانند عید سعید فطر، هفته قوه قضاییه، شهادت امام رضا (ع)، اربعین حسینی، سالروز شهادت سردار دلها حاج قاسم سلیمانی، سالروز شهادت حضرت فاطمه الزهرا(س) و ایام الله دهه فجر برگزار شد.

دهشیری با تاکید بر حضور پر شور مردم دارالعباده در ایام  ماه محرم در خصوص پویش هر هیئت آزادی یک زندانی گفت: با توجه به شرایط کرونایی در ماه محرم ستاد دیه اقدام به برگزاری این طرح نمود و با دعوت از خیرین و نیکوکاران و هیئت های مذهبی این پویش را برگزار کرد که در نهایت با اجرای این پویش مبلغ یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان جمع آوری و به آزادی ۴۰ محکوم مالی از زندانهای استان منجر شد.

دهشیری با اشاره به تاثیر ویروس منحوس کرونا بر جامعه و آرزوی سلامتی و توفیق برای کادر درمان گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و عدم برگزاری مراسم ها و آیین هایی مانند ختم، سوم، هفتم، چهلم و سالگرد با اطلاع رسانی مناسب ستاد دیه استان شاهد حضور بسیاری از افراد بودیم که هزینه های مراسم های خود را به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد  اختصاص داده و تاکنون مبلغی قریب به یک میلیارد تومان از این طرح به ستاد دیه استان اهدا گردیده است و این اقدام تبدیل به یک فرهنگ شده است.

رئیس هیئت امناء ستاد دیه استان یزد از آزادی تعداد ۳۳۵ مددجو در سال گذشته خبر داد و گفت: از این تعداد مددجویان مذکور ۱۸۴ مددجو با انجام مشاوره و بدون پرداخت کمک و تعداد ۱۵۱ مددجو با پرداخت وجه از زندانهای استان آزاد شدند .

وی افزود: مبلغ کل بدهی این محکومان مبلغی نزدیک به ۱۹۹ میلیارد تومان بوده که مبلغ ۱۸۸ میلیارد تومان از این مبلغ از شکات گذشت رضایت مندانه اخذ شده و با پرداخت مبلغ ۱۱ میلیارد تومان زمینه آزادی این محکومین فراهم شده است.

دهشیری از آزادی ۹ محکوم مالی در سال جدید با همت خیرین و نیکوکاران استان یزد با پرداخت مبلغی بالغ بر ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان از زندانهای استان خبر داد و گفت: ستاد دیه در تلاش است تا در پایان ماه مبارک رمضان این تعداد آزادی را با همت خیرین و نیکوکاران افزایش دهد.

وی از اعطای مرخصی سه روزه به زندانیان جرائم غیرعمد به مناسبت میلاد با سعادت امام حسن مجتبی(ع) خبر داد و گفت: تاکنون مبلغ ۷۷۰ میلیون تومان به همت خیرین و نیکوکاران استان یزد برای تحقق اهداف ستاد دیه جمع آوری شده و مبلغی بالغ بر یک میلیارد تومان نیز توسط صنایع به ستاد دیه استان برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد اهدا شده است.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان