شما اینجا هستید
بین الملل » ۴ تا ۵ درصد از عامل مرگ و میرها در عراق حملات تروریستی است

به گزارش خبرگزاری بیلبورد چی به نقل از بغداد الیوم، «علی البیاتی» عضو کمیساریای عالی حقوق بشر عراق در گزارشی از شمار قربانیان حملات تروریستی در این کشور در خلال سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ پرده برداشت.

البیاتی در این باره گفت: «سالانه بیش از ۶۰۰ نفر از مردم عراق در حملات تروریستی جان خود را از دست می‌دهند. تا سال ۲۰۲۰ حدود ۴ تا ۵ درصد از مجموع فوتی‌های ثبت شده در عراق مربوط به حملات تروریستی بوده است و به این موضوع باید با شتاب رسیدگی شود».

سال‌ها پیش «نوری المالکی» نخست وزیر وقت عراق در سخنانی اشاره کرده بود که سازمان‌های تروریستی به ابزاری برای نابودی دیگران تبدیل شده‌اند و کشورها و تفکرات فاسدی نیز وجود دارند که از تروریسم حمایت مالی و تبلیغاتی می‌کنند.

علاوه بر آن، سال گذشته هم «کریم علیوی» عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق تصریح کرد که «باید تلاش‌های اطلاعاتی با هدف اجرای عملیات غافلگیر کننده علیه تروریست‌ها به منظور جلوگیری از حملات آنها افزایش یابد. نیروهای امنیتی باید در اوج آمادگی برای مقابله با حملات تروریستی باشند که پیش بینی می‌شود در برهه زمانی آینده افزایش یابد چرا که گروه‌های تروریستی از پشتیبانی آمریکا و همچنین برخی کشورهای عربی برخوردارند که خواهان ثبات عراق نیستند».

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان