جزئیات جدید از تصادف مرگبار در سیستان و بلوچستان / تجاوز از سرعت مطمئنه سبب جان باختن 14 نفر شد+ تصاویر - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
حوادث » جزئیات جدید از تصادف مرگبار در سیستان و بلوچستان / تجاوز از سرعت مطمئنه سبب جان باختن 14 نفر شد+ تصاویر

سرهنگ کشواد بهروزی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار بیلبورد چی در چابهار اظهار داشت: علت اصلی حادثه تجاوز به چپ صورت گرفته توسط خودروی پراید بوده است که بعد از آن سرعت بالای خودروی پژو فاجعه آفرین می‌شود.

وی افزود: اتفاق در محور فرعی کورین به سرجنگل رخ داده است که دو کیلومتر بعد از این مسیر کلاً جاده خاکی داریم و حرکت با سرعت بالا در این محور فرعی، عمل خلافی است که توسط هیچ راننده ای نباید انجام شود.

رئیس پلیس راه شمال سیستان و بلوچستان در پاسخ به بیلبورد چی درباره مقصر بودن راه، توضیح داد: اتفاقاً جاده هیچ تقصیری در حادثه امروز نداشته و این درست که وضعیت برخی جاده‌های استان ناهمگون است اما متأسفانه راننده‌های ما نیز دست به دست این وضعیت داده‌اند تا آمار تصادفات بیشتر شود.

وی در ادامه اظهار داشت: علت بالغ بر 75 درصد تصادفات در استان ما سرعت بالا است که این یعنی اگر سرعت را راننده‌ها رعایت کنند ما می‌توانیم 75 درصد کمتر در تصادفات جاده ای کشته بدهیم.

سرهنگ بهروزی‌زاده بیان داشت: متأسفانه در این تصادف تعدادی بچه نیز کشته شده اند که سه بچه در خودروی پژوی حامل اتباع افغان بوده‌اند و بقیه در پراید نشسته بودند و در مجموع هشت نفر اتباع افغان و شش ایرانی در این حادثه کشته شده‌اند.

وی ادامه داد: حادثه بین سه خودروی پراید، وانت تویوتا و پژوی حامل اتباع افغان رخ داده است؛ به این شکل که ابتدای امر پراید به چپ تجاوز می‌کند و بعد از او خودروی پژو در پشت سر که سرعت بالایی داشته است، به پراید برخورد می‌کند و فاجعه با ورود وانت تویوتا به صحنه تصادف تکمیل می‌شود.

این مقام انتظامی استان در انتها خاطرنشان ساخت: از شهروندان خواهش داریم سرعت مطمئنه را در جاده‌ها رعایت کنند تا شاهد اتفاقات تلخ این چنینی نباشیم.

انتهای پیام / 395/ش

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان