یمن| نبرد سنگین در شمال مأرب/ هشدار درباره تحرکات نظامی ترکیه در باب المندب - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
بین الملل » یمن| نبرد سنگین در شمال مأرب/ هشدار درباره تحرکات نظامی ترکیه در باب المندب

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری بیلبورد چی به نقل از المسیره، منابع یمنی در استان مأرب از تسلط نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن بر منطقه راهبردی در اطراف شمال شهر مأرب خبر دادند.

این منابع بیان کردند: نیروهای صنعا بر منطقه «ملبوده» یکی از مراکز استراتژیک در شمال شهر مأرب مسلط شدند.

منابع مذکور تاکید کردند: سیطره نیروهای صنعا بر این منطقه پس از درگیری شدید با نیروهای ائتلاف که از سوی جنگنده‌ها پشتیبانی می‌شدند، رخ داد.

این منابع بیان کردند: نیروهای ائتلاف با برجای گذاشتن اجساد نظامیان خود از منطقه فرار کردند.

منابع یمنی به درگیری‌های شدیدی که در منطقه «ایدات الراء» جریان دارد، اشاره کردند.

همچنین این منابع به استفاده نیروهای ائتلاف سعودی و القاعده از اردوگاه آوارگان در نخلا در شمال غرب شهر مأرب به عنوان سپر انسانی اشاره کردند تا ارتش و کمیته‌های مردمی یمن نتواند به سوی شهر پیشروی کند.

منابع یمنی به پیشروی‌های سریع نیروهای یمنی در شمال شهر مأرب اشاره کردند که میان نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی  با القاعده و نیروهای ائتلاف جریان دارد.

این منابع گزارش دادند: نیروهای صنعا پس از تسلط بر مهمترین کوههای مشرف به پادگان «صحن الجن» در حال پیشروی به سوی مأرب هستند. این نیروها از کوه «الخشب» و کوههای راهبردی «العطیف» و کوه «المشجح» در حال پیشروی به سوی منطقه «ذات الراء» هستند و این منطقه یعنی ذات الراء به مثابه دروازه اصلی شهر مأرب  و معبر اصلی منتهی به جنوب غرب پادگان صحن الجن است.

کمین مسلح ضد نیروهای ائتلاف که از حضرموت به مأرب می‌آمدند

منابع یمنی اعلام کردند که یک ستون نظامی ائتلاف سعودی که از حضرموت به مأرب در حال حرکت بود در کمینی در خط فاصل میان مأرب و استان حضرموت و گذرگاه «الودیعه» مرزی گرفتار شد.

این منابع بیان کردند: این ستون متشکل از تانک، نفربر و تجهیزات نظامی ائتلاف و نیز خودروهای نظامی حامل مزدوران القاعده و شبه نظامیان حزب الاصلاح بود که از شهر «سیئون» در حضرموت به منظور کمک به نیروهای درهم شکسته ائتلاف عازم جبهه‌های مأرب شده بودند.

این منابع تاکید کردند: این ستون با «آر پی جی» و بمب هدف قرار گرفت خسارات سنگینی وارد شد اما نیروهای ائتلاف خسارات و نتایج این حمله را کتمان کرده‌اند.

تداوم حملات هوایی به مناطق مسکونی یمن

حملات ائتلاف سعودی به مناطق مختلف یمن با شدت بیشتر از قبل ادامه دارد و جنگنده‌های این ائتلاف مناطق مسکونی در استانهای عمران، حجه، مأرب، صعده را آماج حملات خود قرار داده اند.

علاوه بر آن نظامیان سعودی با توپخانه و راکت منطقه مرزی در صعده را گلوله باران کردند.

183 مورد نقض آتش بس در الحدیده

منابع یمنی از 183 مورد نقض آتش بس در الحدیده که شامل پروازهای جاسوسی و حملات توپخانه و با آتشبارهای دیگر بوده است، خبر دادند.

بی ثمر بودن سیاست گرسنه نگه داشتن مناطق جنوب یمن از سوی اشغالگران

«طارق سلام» استاندار عدن اعلام کرد که سیاست گرسنه نگه داشتن و ترساندن که از سوی اشغالگران دو دولت فراری علیه ساکنان عدن و استان‌های اشغال شده انجام می‌شود هرگز سبب نخواهد شد که شهروندان از مطالبه حقوق خود و مقابله با متجاوزان و اشغالگران که بدترین بحران انسانی را ایجاد کرده‌اند، بگذرند.

وی  گفت: آنچه در عدن می‌گذرد خشم از اشغالگران و اذناب آنهاست که به مصادره آزادی و دارایی‌های مردم پرداخته و یمن را نابود می‌کنند.

طارق سلام افزود: حضور گروه‌های تروریستی با بهانه‌های مختلف در عدن و استان‌های اشغالی آنرا در باتلاق مرگ و هرج و مرج فرو برده است.

وی درباره اینکه اعتراضات در عدن سیاسی شود و مطابق خواسته برخی گروه‌ها پیش برود هشدا دارد و از همه طرف‌ها خواست که متحد در برابر اشغالگران بایستند و فرصت را از دشمن برای غارت منابع طبیعی یمن و نابودی فرهنگ یمن که دشمن به دنبال جایگزین کردن آن با فرهنگ وارداتی است، بگیرند

فرار وزیران «هادی» با قایق از ترس معترضان

این در حالی است که معترضان به کاخ «معاشیق» که دولت هادی در آن قرار دارد در عدن حمله کردند و اعضای دولت هادی با قایق از طریق دریا فرار کردند.

منابع یمنی اعلام کردند که برخی از وزیران دولت هادی با قایق پس از حمله به کاخ معاشیق گریخته‌اند.

این منابع به تیراندازی به سوی معترضان از سوی نیروهای امنیتی دولت دست نشانده سعودی در جنوب یمن به منظور پراکنده کردن آنها خبر دادند.

هشدار معاون رئیس شورای انتقالی درباره خطر تحرکات نظامی ترکیه در باب المندب

«ناصر الخبجی» معاون رئیس شورای انتقالی یمن درباره همکاری نظامی میان ترکیه و حزب الاصلاح که تنگه باب المندب در جنوب دریای سرخ را هدف قرار می‌دهد، هشدار داد.

وی افزود: تحرکات حزب «الاصلاح» در تعز در راستای هماهنگی کامل میان آنها و نظام ترکیه برای نفوذ نظامی ترکیه در تنگ باب المندب است.

الخبجی گفت: هماهنگی میان طرفین در حمایت نظامی گسترده ترکیه و طرف‌های منطقه‌ای با حزب الاصلاح وجود دارد.

وی به تحرکات حزب الاصلاح در استانهای «شبوه» ، «حضرموت» و «المهره» ونیز «تعز» و «طور الباحه» اشاره کرد و آنرا در راستای شعله ور کردن و بحران سازی دانست.

معاون رئیس شورای انتقالی جنوب یمن گفت: تحرکات حزب الاصلاح و ترکیه فقط تهدید کننده استان‌های جنوبی نیست بلکه تهدید کننده امنیت جهان عرب و دنیاست. زیرا طرح حزب خطرناک و فرامرزی است.

جنایت جدید القاعده در شهر مأرب

عناصر القاعده دست به جنایت جدید در اردوگاه آوارگان در «وادی نخلا» در شمال شهر مأرب زدند و از آوارگان به عنوان سپر انسانی استفاده کردند.

منابع یمنی اعلام کردند که تروریست‌های القاعده اقدام به کارگذاشتن یمن و تله‌های انفجاری در اطراف اردوگاه آوارگان کردند و خندق و خاکریزهایی در وسط اردوگاه با هدف حمله به نیروهای صنعا از داخل این اردوگاه کرده‌اند.

این منابع به وحشت ساکنان اردوگاه آوارگان  اشاره کردند.

انتهای پیام/

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان