حمام خون در هرات؛ طالبان ۲۱ سرباز را کشت - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
حوادث » حمام خون در هرات؛ طالبان ۲۱ سرباز را کشت

به گزارش  بیلبورد چی، افق به نقل از رامین رمضان نوشت: عضو شورای ولایتی بلخ، جنگجویان طالبان در این حمله سلاح و مهمات ارتش را به غنیمت گرفته و پس از سقوط پایگاه، آن را به آتش کشیده‌اند.

گروه طالبان اما شمار سربازان کشته شده را ۱۰ نفر اعلام و گفته است که یک نظامی این پایگاه را به اسارت گرفته و دو تانک و سلاح و مهمات زیادی را با خود برده‌اند. به گفته ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان، دو نفر از اعضای این گروه در حمله جمعه شب کشته شده‌اند.

حمله به پایگاه ارتش افغانستان در بلخ همزمان با انفجار مهیب و مرگبار یک دستگاه خودروی بمبگذاری شده در هرات بود که دست‌کم هشت کشته و بیش از ۵۰ نفر زخمی برجای گذاشت.

اگرچه هنوز هیچ فرد یا گروهی مسئولیت انفجار هرات را بر عهده نگرفته است اما اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان، انگشت اتهام را به سوی گروه طالبان نشانه رفت.

ارگ ریاست جمهوری افغانستان در بیانیه‌ای نوشت: «گروه طالبان شب گذشته در ناحیه چهاردهم شهر هرات با انفجار موتر بمب‌گذاری‌شده، به شمول کودکان و زنان، شماری از هموطنان ما را شهید، مجروح و تعدادی از خانه‌های مسکونی را ویران نمودند.»

در ادامه این بیانیه آمده است: «طالبان با ادامه جنگ نامشروع و خشونت‌شان علیه مردم، یکبار دیگر نشان دادند که نه تنها به حل بحران کنونی به گونه صلح‌آمیز و اساسی اراده ندارند؛ بلکه با پیچیده‌ساختن وضعیت، فرصت فراهم‌شده به‌خاطر صلح را ضایع می‌سازند».

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان