نقد راهبردی بودجه سال ۱۴۰۰ - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
متفرقه » نقد راهبردی بودجه سال ۱۴۰۰

بودجه سال ۱۴۰۰بافراز فرود‌هایی بین دولت مجلس در صحن علنی مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید لازم است به چند نکته راهبردی در این خصوص بپردازیم

۱-این بودجه با شاکله پیشنهادی دولت به تصویب رسید در صورتی که رییس محترم مجلس ونمایندگان درابتدا انتقادات جدی داشتند، ولی درنهایت مجلس مجلس عقب نشینی کرد

۲-روح کلی بودجه مشوش وفاقد حرکت جوهری مشخص می‌باشد. این بودجه برای اداره کشور می‌باشد نه پیشرفت و نه حتی حل معضلات اساسی اقتصاد کشور

۳-اقتصادایران یک اقتصاد از هم پاشیده است و آمریکای جنایتکارباسلطه دلارخودتا اعماق اقتصاد ما نفوذ کرده وریال که پول ملی ماست فاقد اعتبار و به بیانی دیگر ریال ایران در مقابل دلار اسیر است.

تکلیف اسیر این است که اطاعت کند هرگاه دلار افزایش پیدا کند ریال به همان نسبت کاهش پیدا می‌کند. بنا بر این همه چیز در کشور دچارافزایش قیمت کاذب می‌شود امروزارزش پول ملی عراق و افغانستان و سوریه از پول ملی ما بیشتر و با ثبات‌تر می‌باشد در صورتیکه در این کشور‌ها تولید قابل توجهی وجود ندارد انتظارما ازمجلس این بود که بگوید در پایان سال۱۴۰۰تکلیف ریال ایران چه می‌شود و این موضوع با زیرکی تمام کنار گذاشته شده است. چه کسانی از این عمارت پوشالی دلار سود می‌برد که مورد تعرض قرار نمی‌گیرد.

۴-یک نگاه راهبردی دیگر موضوع اشتغال جوانان است که باید دراین قانون یک آمار از بیکاران تحصیل کرده که عمر آن‌ها تلف شده ارایه ودرپایان سال۱۴۰۰معلوم گرددچه تعدادی مشغول بکار می‌شوند قانون بودجه باید۳پیوست شفاف می‌داشت ۱-ارزش پول ملی۲-اشتغال جوانان ۳-ازدواج جوانان که اثری از آن‌ها وجود ندارد.

۵-ازدواج جوانان، مجلس با افزایش وام ازدواج فکر می‌کند شق القمر کرده در صورتی که این مبلغ مشکل حتی مسکن را حل نمی‌کند امیدوارم مردم هوشیار وغیور ایران در اینده نزدیک رییس جمهوری انتخاب کنند که مشکلات اقتصادی کشور که در راس آن‌ها ارزش پول ملی واشتغال ازدواج جوانان می‌باشد را حل کند.

قانون بودجه سال۱۴۰۰تماما اداره وضع موجود کشور است وهیچ پیشرفت قابل توجهی در کشور حاصل نمی‌شود ومتاسفانه انتهای سال ۱۴۰۰بازهم شاهدافزایش قیمت ریالی دلاروکاهش ارزش پول ملی وبه حاشیه رفتن اشتغال وازدواج جوانان خواهیم بود.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان