حماس: دیوان لاهه در برابر فشار‌ صهیونیست‌ها مقاومت کند - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
بین الملل » حماس: دیوان لاهه در برابر فشار‌ صهیونیست‌ها مقاومت کند

به گزارش بیلبورد چی به نقل از فارس، جنبش مقاومت فلسطین (حماس) از تصمیم دیوان لاهه درباره جنایت‌های صهیونیست‌ها علیه فلسطینیان استقبال کرد.

جنبش حماس چهارشنبه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: «ما از تصمیم دیوان کیفری بین‌المللی در خصوص آغاز تحقیق درباره جنایت‌های جنگی اشغالگران [صهیونیست]استقبال می‌کنیم و از این دادگاه می‌خواهیم که در برابر هرگونه فشار احتمالی که مانع از تکمیل مأموریت آن شود، مقاومت کند».

حماس همچنین تأکید کرد که این تصمیم، شجاعانه و گامی مهم در راستای تحقق عدالت و استیفای حق مردم فلسطین و تحت تعقیب دادن رهبران رژیم صهیونیستی به دلیل جنایت‌هایشان است.

تشکیلات خودگردان فلسطین به ریاست محمود عباس نیز از این تصمیم دیوان لاهه حمایت کرده و این در حالی است که رئیس و وزیر خارجه رژیم صهیونسیتی آن را «غیراخلاقی و رسوایی» دانسته‌اند!

«فاتو بنسوده»، دادستان اصلی دیوان بین‌المللی کیفری بعد از ظهر امروز چهارشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «امروز من آغاز تحقیقات درباره وضعیت فلسطین توسط دفتر دادستان دیوان بین‌المللی کیفری را تأیید می‌کنم.»

دیوان بین‌المللی دادگستری در یک رأی‌گیری در ماه فوریه صلاحیت خود برای رسیدگی به وضعیت در سرزمین‌های اشغالی فلسطین را تأیید کرده بود که با استقبال فلسطینیان و خشم اسرائیلی‌ها مواجه شد.

قضات دیوان بین‌المللی دادگستری اعلام کردند تصمیم آن‌ها مبتنی بر آیین‌نامه‌های صلاحیتی مندرج در اسناد مربوط به بنیان‌گذاری این دادگاه مستقر در لاهه است

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان