مک‌مستر: بایدن فشارحداکثری علیه کره‌شمالی اعمال کند - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
بین الملل » مک‌مستر: بایدن فشارحداکثری علیه کره‌شمالی اعمال کند

به گزارش  بیلبورد چی به نقل از خبرگزاری یونهاپ، ژنرال هربرت مک‌مستر، مشاور امنیت ملی سابق آمریکا همچنین گفت، واشنگتن باید برای کره شمالی روشن کند که هدف، برکناری کیم جونگ اون، رهبر پیونگ‌یانگ نیست.

این ژنرال بازنشسته در بیانیه‌ای خطاب به نشست استماع کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا درباره امنیت جهانی گفت: چندین تلاش دیپلماتیک برای تضمین اینکه رژیم کره شمالی تهدیدی جدی علیه جهان ایجاد نمی‌کند، به ناکامی و ناامیدی منجر شده است. علت شکست این بود که آنها روی فرضیه‌های ناقص استوار بودند.

این مشاور امنیت ملی سابق آمریکا به “دو فرضیه ناقص” شامل “امید واهی به گشایش در کره شمالی که به تغییر ماهیت این رژیم بینجامد” و اینکه “رژیم خانوادگی کیم ناپایدار است و احتمالا پیش از ساخت و استقرار تسلیحات هسته‌ای متلاشی می‌شود” اشاره کرد.

مک مستر که بین سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین آمریکا بود، استدلال کرد که کره شمالی با عقب‌گردهایی در ازای گشایش محدود موافقت کرد اما پیش از آنکه مردمش بتوانند به هرگونه اطلاعات در خارج دسترسی پیدا کنند، به سرعت کنار کشید.

او با اشاره به فروپاشی احتمالی کره شمالی به دلیل دشواری‌های پیش روی مردمش گفت که پیونگ‌یانگ با موفقیت توانسته تا با “ایدئولوژی پیچیده اما موثر و خوداتکایش”، محرومیت را به فضیلت تبدیل کند.

ژنرال مک‌مستر گفت: پس از رد مفروضات ناقصی که زمینه‌ساز سیاست قبلی بود و با توجه به هدف پیگیری سلاح هسته‌ای و موشک‌های دوربرد توسط کیم جونگ اون، به نظر می‌رسد روشن است که استراتژی ایالات متحده باید جلب حمایت بین‌المللی برای استراتژی فشار حداکثری برای آزمایش این تز باشد که کیم جونگ-اون می‌تواند متقاعد شود که رژیم او بدون سلاح هسته‌ای امن‌تر از زمانی است که چنین تسلیحاتی در دست داشته باشد.

برای این رسیدن به این هدف، مک‌مستر گفت که ایالات متحده و متحدانش نباید با توافق‌های اولیه و اقداماتی نظیر کاهش تحریم‌ها برای کشاندن کره شمالی به پای میز مذاکره موافقت کنند. او گفت: تا زمانی که پیشرفت غیر قابل بازگشتی حاصل نشده و فرایند راستی‌آزمایی برای خلع سلاح هسته‌ای وجود نداشته باشد، تحریم‌ها باید پای بر جا بمانند.

مشاور امنیت ملی دولت ترامپ همچنین بر لزوم حمایت چین از فشار حداکثری علیه کره شمالی اشاره کرد و گفت بیش از ۹۵ درصد تجارت کره شمالی با چین است. مک‌مستر گفت آمریکا باید به کره شمالی نشان دهد که قصد عزل کیم را ندارد اما استدلال کرد که همچنین باید نشان دهد که در صورت لزوم اراده و قابلیت استفاده از قوه قهریه را دارد.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان