شما اینجا هستید
متفرقه » ۴۰ هزار کرمانشاهی حامی ۱۰ هزار یتیم

به گزارش گروه استان‌های بیلبورد چی از کرمانشاه،افشین کریمی  معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمانشاه گفت: طرح حامی یابی در نتیجه تفاهم نامه میان معاون اول رییس جمهوری و کمیته امداد و با هدف حمایت از یتیم‌های بی سرپرست و ایجاد حامی در میان ادارات، بازاریان و سایر اقشار اجرا می‌شود.

به گفته  او، حامیان در صورت تمایل متعهد می‌شوند که ماهیانه حداقل ۲۰ هزار تومان به یک کودک بی سرپرست پرداخت کنند و محدودیتی برای سقف پرداختی و تعداد کودکان مورد حمایت وجود ندارد.

او ابراز امیدواری کرد که با اجرای این طرح در سال ۱۴۰۰ هیچ یتیمی در استان بدون حامی نباشد و سرانه پرداختی آن‌ها نیز از ۳۵۰ هزار تومان فعلی به ۷۵۰ هزار تومان برسد.

کریمی، اجرای این گونه طرح‌ها را در راستای مشارکت جامعه در گسترش عدالت اجتماعی و برانگیخته کردن حس مسئولیت جامعه عنوان کرد و گفت: پای کار آمدن مردم لازمه موفقیت در هر طرحی است.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمانشاه، به سهمیه بندی ادارات و سایر ارگان‌ها نیز اشاره کرد و گفت: برای اجرای این طرح هر دستگاهی باید نماینده خودش را معرفی کند.

کریمی، گسترش عدالت و کم کردن فاصله اجتماعی و توجه به طبقات فرودست جامعه را مورد تاکید عقل و دین دانست و افزود: در قرآن کریم نیز بر کلمه انفاق تاکید شده است.

به گفته او ، واژه مستضعف متفاوت از قشر آسیب پذیر است به گونه‌ای که طبق مفاهیم دینی مستضعفان قرار است حاکمان آخر زمان باشند.

محسن رخصی مدیرکل کمیته امداد استان کرمانشاه گفت: بالای ۱۰ هزار ایتام و فرزندان محسنین داریم که قرار است حامی پیدا کنند.

او افزود: ایتام به کودکان بی سرپرست گفته می‌شود، اما فرزندان محسنین دارای پدری هستند که به دلایلی مانند سرطان یا بیماری صعب العلاج امکان تامین معاش خانواده را ندارند.

رخصی پیش بینی کرد که حدود ۴۰ هزار حامی در این طرح مشارکت داشته باشند.

او از مکاتبه با همه ادارات، اتحادیه‌های صنفی، کارخانجات و شرکت‌ها برای مشارکت در طرح خبر داد و گفت: با اینکه هدفگذاری کارمندان دولت است، اما تمام اقشار جامعه می‌توانند حامی این طرح باشند.

رخصی همچنین به ایجاد ساز و کاری اشاره کرد که به محض واریز پول به حساب ایتام و فرزندان محسنین شخص حامی از طریق پیامک مطلع شود.

او افزود: حتی خود افراد نیز می‌توانند به صورت مستقیم به حساب ایتام پول واریز کنند.

طبق این طرح در صورت درخواست حامیان، امکان رصد و بررسی وضعیت تحصیلی و خانوادگی کودکان تحت حمایت فراهم می‌شود.

راه‌های مشارکت در این طرح رفتن به آدرس EKRAM.EMDAD.IR و انتخاب استان کرمانشاه، مراجعه به دفاتر کمیته امداد در سراسر استان یا ارسال عدد ۲۵ به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۳۳۳۳۸۳ است.
انتهای پیام/ز

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان