آنتن‌دهی ضعیف اینترنت برای آموزش آنلاین دانش آموزان خوزستان - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
مدرسه ، حوزه و دانشگاه » آنتن‌دهی ضعیف اینترنت برای آموزش آنلاین دانش آموزان خوزستان

به گزارش گروه استان‌های بیلبورد چی از اهواز، با پیگیری از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مبنی بر اینکه دانش آموزان بسیاری از روستا‌های خوزستان (بخش غیزانیه، روستا‌های ایذه، اندیکا، و…) به دلیل آنتن‌دهی ضعیف اینترنت از آموزش آنلاین محروم هستند.

وزیر ارتباطات در تماسی با اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات از آن درخواست کرد که این موضوع در کمترین زمان ممکن بررسی و مشکل روستا‌ها رفع شود.

روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: پروژه هوشمندسازی مدارس سراسر خوزستان جهت بهرمندی آموزگاران و دانش‌آموزان در مناطق شهری و روستایی اجرا شده است، همچنین برنامه‌ریزی توسعه ارتباطات روستایی از محل اعتبارات uso وزارت در دستور کار قرار دارد.

مشخص شد در شهر اندیکا منطقه شلا (شامل هفت روستا)، منطقه شاهزاده عبدالله (حدود پنج روستا با جمعیت زیاد) مناطق زیادی از بخش چلو با حدود ۱۷ هزار جمعیت، بخش سوسن، دهستان سوسن، روستای شاه عبدالله عموری، روستای سرتیوک و پیرموسی در مسیر باغملک قبل هفتکل از نعمت اینترنت محروم هستند.

یکی از شهروندان بخش صیدون گفت: در این منطقه به دلیل نبود اینترنت دانش‌آموزان و معلمان را در یک خوابگاه قرار می‌دهند تا بتوانند به آن‌ها درس بدهند این در حالی است که یکی از معلمان به کرونا مبتلا شده است.

او افزود: اعتباراتی که برای راه‌اندازی دکل نیاز است حدود سه و نیم میلیارد ریال است که در حال حاضر پیگیری اعتبار مورد نیاز از طریق نماینده مجلس در حال انجام است.

آنتن دهی ضعیفی اینترنت برای دانش آموزان

روستا‌های بخش مرغا سوسن و دهدز اکثر آن‌ها بدون اتصال اینترنت هستند و روستا‌های کلگدره ۱ و ۲ و جهانگیر خانی بخش الوار گرمسیری با جمعیتی بالغ بر یکهزارو ۵۰۰ نفر از توابع از آنتن دهی ضعیفی برخوردار است.

به گفته اهالی اینترنت در منازل E بوده و و بیرون از منزل در بعضی نقاط H و بعضی نقاط G۴ می‌شود و در برخی ساعات روز از رو‌مینگ‌های وب استفاده می‌کنند.

حدود ۱۵۰ دانش آموز داریم که برای ادامه تحصیل به اینترنت نیاز دارند این در حالی است که آنتن دهی یا ضعیف یا دسترس نیست و یا زمان استفاده از نت یا صدا نا مفهوم است.

در این منطقه دکل مخابراتی وجود ندارد و از دکل‌های مخابراتی روستا‌های اطراف استفاده می‌کنیم.

شرکت مخابرات خصوصی است و قصدی برای رفع این مشکل نداریم از طرفی پیگیری از طرف مسوولان روستایی ضعیف است.

البته شرکت ایرانسل قول‌هایی برای رفع این مشکل داده، اما مراحل اولیه توسط مسوولان روستایی هنوز طی نشده است.

حمزه مقدم عضو شورای روستای عوده نیز گفت: بسیاری از روستا‌های بخش غیزانیه علاوه بر نداشتن اینترنت مشکل آنتن دهی نیز دارند و این روستا‌ها شامل طویله بزرگ، طویله یباره، طویله کواکب، طویله سید جعفر، شریفه ۱ و ۲، غدیر حسبه، هور سید یوسف، روزنه، ابوکبیریه، طویله سید طاهر، حلوه حامع، عین مجیبل، حلوه فای، بتره ساختمان، ام الدیای، سودان، مسلمیه، ابویرو، عویفی، شمه، حمیره، یحیشه، عین الزمان، کریدی، سلمانه، خیط الرمله، منیثر، ایستگاه خسروی و… است.

مقدم بیان داشت: در این خصوص این مشکل با مدیر کل مخابرات استان نیز صحبت کرده‌ایم، اما وی فقط ۱۶ روستا را دارای مشکل آنتن‌دهی اعلام کرد و روستا‌های داری آنتن ضعیف را جزو روستا‌های برخوردار به لحاظ آنتن دهی برشمرد.

در بستان نیز روستا‌هایی که مشکل آنتن‌دهی اینترنت دارند شامل، روستا‌های ام الدبس، میهن آباد، رمیم، فنیخی، تیل، دفار، کَسِر و خود شهر بستان هستند.

منصور سیلاوی بخشدار نیسان با بیان اینکه ۹۰ درصد روستا‌های اطراف بخش نیسان مشکل آنتن‌دهی اینترنت دارند، گفت: بسیاری از روستا‌های بخش نیسان و مرکزی شامل جفیر، هور عاگول، جفیر یک و دو، سمیده، معرض، یزد نو، ظهیریه، .. که تاکنون در خصوص این مشکل بار‌ها با اداره مخابرات مکاتبه شده، اما تا کنون این مشکل رفع نشده است.

او بیان داشت: اغلب دهیاران روستا‌ها برای حل مشکل آنتن‌دهی اینترنت به ما مراجعه می‌کنند.

احمد آبوعشیره بخشدار گمبوعه در رابطه با مشکل آنت‌دهی در روستا‌های گمبوعه، افزود: در روستا‌های بخش گمبوعه هم در اپراتور همراه اول و ایرانسل مشکل داشتند که پس از مکاتباتی که انجام شد یکسری تغییرات جزئی انجام شد، اما نتایج مورد نظر ما هنوز حاصل نشده است.

ضعف آنتن دهی برای آموزش آنلاین

اوبا بیان اینکه آنتن دهی هنوز در برخی روستا‌ها ضعیف است، افزود: اکنون که تدریس به صورت آنلاین شده است استفاده از اینترنت بسیار ضرورت پیدا کرده است.

بخشدار گمبوعه گفت: آنتن دهی اپراتور همراه اول در دو روستای طویبه و جزبه و در روستا‌های پایین دست آنتن دهی اپراتور ایرانسل در روستای فرسیه و ملیحه یک مشکل دارد.

داوود جباری بخشدار ویس نیز گفت: اکنون سه آنتن در روستا‌های ما اضافه شد که از نظر آنتن دهی همراه اول مشکلی نداریم، اما به لحاظ آنتن دهی اپراتور ایرانسل مشکل داریم.

سید سعید جعاوله عضو روستای سید سعد در رابطه با مشکل آنتن‌دهی روستا‌های بخش مرکزی بیان داشت: تمام روستا‌های بخش مرکزی در حاشیه رودخانه دز اینترنت آن‌ها ضعیف است و با توجه به نزدیکی روستای ال‌هایی و شعیبیه و وجود دکل مخابراتی در این روستا اغلب اهالی برای اینکه اینترنت قوی داشته باشند در نزدکی این دکل‌ها می‌روند.

عضو روستای سید سعد در رابطه با چگونگی استفاده دانش‌آموزان از اینترنت در زمان آموزش آنلاین، گفت: تمام دانش‌آموزان برای اینکه اینترنت آن‌ها قوی شود در زمان تدریس آنلاین بالای پشت بام منازل خود می‌روند.

با توجه به اینکه آموزش و تدریس در سال تحصیلی ۰۰-۹۹ به صورت آنلاین آغاز شد تقویت اپراتور‌های شرکت‌های مختلف مخابراتی در مناطق مختلف بیش از پیش ضرورت پیدا کرد.

منبع:فارس

انتهای پیام/م

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان