شما اینجا هستید
اقتصاد و بازار » افزایش ۲۵ درصدی مصرف گاز در ایلام

عباس شمس اللهی مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های بیلبورد چی از ایلام ؛ از افزایش ۲۵ درصدی مصرف گاز در ۹ ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: با توجه به شروع فصل سرما و افزایش مصرف گاز، می‌طلبد که مشترکین ضمن رعایت صرفه‌جویی در مصرف، دمای رفاه ۱۸ تا ۲۱ درجه سانتیگراد را در سیستم‌های گرمایشی رعایت کنند تا همه آحاد مختلف جامعه در اقصی نقاط کشور بتوانند از این نعمت خدادادی استفاده بهینه کنند.

شمس اللهی با اشاره به اینکه در ۹ ماهه اول سال گذشته ۳۷۵ میلیون متر مکعب گاز در استان مصرف شده است، افزود: در ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه بیش از ۴۷۰ میلیون متر مکعب گاز توسط مشترکین در استان مصرف گردیده که این موضوع باعث افزایش ۲۵ درصدی مصرف گاز در استان شده است.

او به میزان مصرف گاز توسط مشترکین اشاره کرد و اظهار داشت: مشترکین خانگی ۳۹ درصد، صنعتی ۲ درصد، سیمان ایلام ۱۷ درصد، پتروشیمی ۲۲ درصد و سایر مصرف و متفرقه شامل تجاری، کشاورزی، گردشگری و … نیز ۲۰ درصد گاز استان را مصرف کردند که در این راستا صرفه جویی گاز در این استان در زمینه‌های مختلف ضروری به نظر می‌رسد.

شمس اللهی با بیان اینکه بعد از مصارف خانگی، بالا‌ترین مصرف به ترتیب مربوط به پتروشیمی و سیمان ایلام بوده است، ادامه داد:صرفه جویی در مصرف انرژی به خصوص گاز طبیعی باعث پایداری دائمی شبکه گاز در فصل سرد سال خواهد بود.

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام رعایت توصیه‌های ایمنی و مصرف بهینه منابع انرژی به خصوص گاز طبیعی در دوایر دولتی را ضروری دانست و عنوان کرد: بر اساس ماده ۴۳ قانون بودجه سال۱۳۹۹ ادارات و ارگان‌های دولتی مکلفند در سال جاری با راهکار‌های عملی ۱۰ درصد از مصرف طبیعی گاز طبیعی خود را کاهش دهند.

شمس اللهی راهکار مفید و موثر صرفه جویی در منابع انرژی به خصوص گاز طبیعی را ارتقا سیستم‌های گرمایشی برشمرد و اضافه  کرد:گاز، نعمت خدادادی است که بایستی برای نسل‌های آینده نیز نگهداری گردد و باید برای رسیدن به این موضوع صرفه‌جویی را در سرلوحه کاری خود قرار دهیم.

انتهای پیام/ د

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان