شما اینجا هستید
خلاقیت و وبگردی » درخواست دیه برای قتل نگهبان ساختمان

به گزارش گروه وبگردی بیلبورد چی، رسیدگی به این پرونده از ۵ سال پیش با قتل مرموز جوانی در کانکس یک ساختمان نیمه کاره آغاز شد. پدر مقتول که گزارش این قتل را به مأموران داده بود، در تشریح ماجرا گفت: من و پسرم سعید در کانکس یک ساختمان نیمه کاره به‌عنوان نگهبان زندگی می‌کردیم، چند ساعت قبل من برای انجام کاری از کانکس خارج شدم و وقتی برگشتم دیدم سعید را به قتل رسانده‌اند.

 

مأموران پس‌از بررسی صحنه قتل، متوجه شدند که عامل جنایت به‌خاطر یک انتقام‌گیری و کینه‌ای که از مقتول داشته وی را با چند ضربه کلنگ بر سرش کشته و پس از آن تلفن همراه، پول‌های مقتول و حتی لباس‌هایش را هم به سرقت برده است.

با توجه به اینکه مأموران با رصد تلفن همراه مقتول متوجه شده بودند که او درگیر یک رابطه عاطفی با دختر جوانی بوده، نسبت به یک انتقام‌گیری ناموسی ظنین شدند.

در ادامه برادر مقتول مورد بازجویی قرار گرفت و گفت: من زودتر از برادرم سعید به ایران آمدم مدتی بعد او و پدرم به ایران آمدند و ما هر ۳ کار می‌کردیم و برای خانواده‌هایمان پول می‌فرستادیم. من در این مدت اصلاً ندیدم که برادرم نسبت به کسی حرفی بزند یا بگوید با کسی درگیری داشته است البته دختری را در افغانستان دوست داشت، اما اصلاً درگیری بین او وخانواده دختر وجود نداشت و آن‌ها به سعید احترام می‌گذاشتند. البته از خانواده آن دختر هم کسی در ایران نیست که بخواهد از برادرم انتقام بگیرد.

با این حال مأموران بر اساس شماره تماس‌هایی که در گوشی مقتول بود چند مظنون را بازداشت کردند و مورد بازجویی قرار دادند، اما به سرنخی نرسیدند.

ضمن اینکه بازجویی از پدر مقتول نیز مأموران را به‌جایی نرساند. وی به مأموران گفت: پسرم پول زیادی نداشت، چون ما به تازگی پول‌های‌مان را به افغانستان فرستاده بودیم و این ماه هم حقوق نگرفته بودیم که پولی داشته باشیم. البته من پس‌اندازی داشتم که در کانکس بود، اما قاتل فقط پول‌های اندک پسرم را برده و پول‌های من هنوز هم در کانکس است.

با گذشت ۵ سال از این پرونده و با توجه به اینکه هیچ سرنخی پیدا نشد، پدر مقتول به‌عنوان، ولی دم از دادگاه درخواست دیه از بیت‌المال کرد.

این مرد گفت: من همچنان درخواست بررسی پرونده پسرم و شناسایی قاتل را دارم، اما تا زمان پیدا شدن قاتل درخواست دیه از بیت‌المال را هم دارم، چون پلیس می‌گوید سرنخی به دست نیاورده و بعید می‌دانم که پس از ۵ سال قاتل پسرم پیدا شود.
بدین ترتیب این پرونده به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد تا مورد بررسی قرار گیرد.

منبع: ایران

انتهای پیام/

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان