شما اینجا هستید
حوادث » جان باختگان ارتفاعات تهران بالای ۵۰ سال سن داشتند

به گزارش گروه اجتماعی بیلبورد چی، سرهنگ جلیل موقوفه‌ای رئیس پلیس پیشگیری پایتخت با اشاره به برف و کولاک در ارتفاعات تهران اظهار کرد: روز گذشته تعداد خیلی زیادی از شهروندان به مجموعه تفریحی توچال مراجعه کرده بودند که بنا بر اظهارات مدیریت مجموعه برآورد چنین جمعیتی غیر قابل پیش بینی بود و همین افراد هم درگیر شدند.

وی افزود: تعداد زیادی از افراد حاضر در توچال با تله کابین به ایستگاه ۷ رفته بودند و قصد استفاده از پیست اسکی و تله کابین را داشتند که به دلیل برف و کولاک برای مدتی تله کابین خاموش می‌شود.

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت گفت: برخی از افراد هم که از دربند و درکه به صورت خط الرأسی وارد مجموعه توچال شده بودند در ایستگاه ۵ زمینگیر شدند.

سرهنگ موقوفه‌ای بیان کرد: پلیس بلافاصله وارد عمل شد و جمعیت را تخلیه کرد، اما متأسفانه یک نفر از کوهنوردان که مسیر را اشتباه رفته بود در مسیر گم شد و پلیس در ساعت ۱۱ پیکر بی جان و یخ زده او را در ایستگاه ۵ پیدا کرد.

وی گفت: در مجموعه کلکچال ۶ نفر جان خود را از دست دادند که یک نفر به صورت دستی به پایین منتقل شد و ۵ نفر هم با استفاده از هلی برد و هلی کوپتر‌های امداد به پایین منتقل شدند.

سرهنگ موقوفه‌ای ادامه داد: یک نفر دیگر هم که احتمالاً از مسیر جمشیدیه وارد توچال شده بود پیدا شد، اما به دلیل مصدومیت شدید به مراکز درمانی منتقل شد که متأسفانه این فرد هم به دلیل ترومای مغزی جان خود را از دست داد.

وی تصریح کرد: ۵ نفر دیگر هم بنا بر اعلام خانواده‌هایشان مفقود شده‌اند که عملیات امداد و نجات برای یافتن این افراد ادامه دارد.

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت در پایان گفت: ۸ نفری که جان خود را از دست داده‌اند همگی مرد هستند و حدوداً  بالای ۵۰ سال سن دارند؛ تلاش برای ۵ مفقودی دیگر ادامه دارد که امیدوارم بتوانیم این ۵ نفر را زنده پیدا کنیم.خانواده‌ها برای اعلام مفقودین و یا شناسایی اجساد و در نهایت تشکیل پرونده می‌توانند به کلانتری ۱۶۳ ولنجک مراجعه کنند.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان