شما اینجا هستید
متفرقه » ۵ پست قرنطینه‌ای نهال در آذربایجان‌غربی دایر شد

به گزارش خبرنگار گروه استان های بیلبورد چی از ارومیه، جعفر وحدت مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی  با اشاره به صدور نهال از استان گفت: در راستای قرنطینه داخلی ۵ پست قرنطینه‌ای در زمان جابجایی نهال در خروجی‌های استان نسبت به بررسی مدارک سلامت نهال و جلوگیری از ورود و خروج نهال غیرمجاز و آلوده ایجاد شده است.

او از صدور سه میلیون و ۱۵۰ هزار اصله نهال در طول ۹ ماهه امسال خبر داد و اظهار کرد: همچنین در این مدت یک میلیون و ۴۶۰ اصله نهال نیز وارد استان شده است.

وحدت عنوان کرد: همچنین در مراحل تولید، تکثیر نهال نظارت‌های مستمر با همکاری آزمایشگاه‌های تشخیص آفات و بیماری‌های (کلینیک گیاه پزشکی) بخش غیردولتی صورت گرفته که در نهایت باعث تایید بیش از ۴۰ نهالستان و دو واحد کشت بافت شده است.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی افزود: پایش، ردیابی، رصد و تعیین تراکم آفات و بیماری‌های قرنطینه خارجی و داخلی در سطح استان با نصب انواع تله‌های فرمونی، نوری، رنگی به ویژه برای رصد آفت کرم، سرخ و کرم سرخ ثانویه، پنبه، کرم خاردار، کرم برگ خوار پاییزه، مگس میوه، مدیترانه‌ای و… صورت می‌گیرد.

وحدت با اشاره به عمده سیاست‌ها و برنامه‌های آتی سازمان جهاد کشاورزی استان و سازمان حفظ نباتات در حوزه قرنطینه نباتی گفت: توانمند سازی علمی و اجرایی کارشناسان بخش دولتی و خصوصی، تجهیز آزمایشگاه‌های قرنطینه و آزمایشگاه‌های همکار با امکانات و تکنولوژی روز، کاهش زمان ارائه خدمات به فعالان بخش اقتصاد کشاورزی، و نهال کاران، رعایت مقررات و دستورالعمل‌های ابلاغی در قالب پدافند زیستی و پدافند غیرعامل از اهم این سیاست‌ها است.

انتهای پیام/ط

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان