آن‌ها با دستان بسته هم مقاومت کردند حالا نوبت من و شماست - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
تاریخ » آن‌ها با دستان بسته هم مقاومت کردند حالا نوبت من و شماست

به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی بیلبورد چی، عملیات کربلای ۴ قرار بود در ۵ دی ماه سال ۱۳۶۵ انجام شود، اما به دلیل لو رفتن موقعیت رزمندگان با موفقیت انجام نشد. در این عملیات ۱۷۵ جوان غیرتمند با ایمانی راسخ خود را برای عملیات آماده می‎کردند، اما در نهایت تشنه لب و به دست نیرو‌های عراقی زنده زنده در گودالی دفن شدند. در ناجوانمردی عراقی‌ها همین بس که از صحنه دفن شدن این جوانان فیلمبرداری کردند که بعد‌ها تصاویر آن منتشر شد.

خون بر زمین ریخته شهدای مظلوم کربلای ۴ درست ۱۵ روز بعد در ۱۹ دی ماه در عملیات کربلای ۵ جوانه زد و در مصافی پیروزمندانه، رزمندگان اسلام توانستند ۱۵۰ کیلومتر از مناطق اشغال شده شلمچه را آزاد کنند و قسمت‌هایی از جنوب عراق را به تصرف خود درآورند.

۲۶ خرداد سال ۱۳۹۴ بود که پیکر پاک شهدای غواص و خط شکن جنگ تحمیلی به ایران بازگشت و در میان استقبال خانواده‌هایی که سال‌ها چشم انتظار عزیزشان بودند در دیار ابدی آرام گرفت.

حالا در سالگرد عملیات کربلای ۴ و به یاد شهدای گرانقدر این عملیات، کاربران یاد و نام آن‌ها را در فضای مجازی گرامی داشتند و پست‌هایی را به یادشان به اشتراک گذاشتند.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان