پیام سیاسی و اقتصادی بودجه ۱۴۰۰ متفاوت است - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
سیاست » پیام سیاسی و اقتصادی بودجه ۱۴۰۰ متفاوت است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بیلبورد چی،

آقای روحانی در جلسه هیات دولت با تبریک میلاد حضرت عیسی مسیح (ع) و اشاره به ویژگی‌های پیامبران بزرگ که الگوی بشریت هستند گفت: حضرت مسیح (ع) هرجا می‌رفت بیماران را شفا می‌داد، گاهی مردگان را زنده می‌کرد و یا گرسنگان را سیر می‌کرد و این وجود مبارک به همه ما نشان داد اساس خداپرستی خدمت به همنوعان است.
آقای روحانی با ابراز امیدواری از این که بتوانیم پیرو پیامبران آسمانی باشیم اظهار داشت: بشارت پیامبر اسلام (ص) هم از جانب عیسی مسیح بود که در قرآن به صراحت بیان شده است و نام این پیامبر در کتاب مقدس مشخص شده است.
رئیس جمهور با اشاره به فشار‌هایی که از ناحیه جنگ و تحریم اقتصادی و همچنین از ویروس کرونا به مردم وارد شده است گفت:، اما به حمدالله حرکت‌های خوبی در سایه حضور مردم و ایثار و فداکاری شان و همچنین خادمان شان در دولت و نهاد‌های دیگر شاهدیم.
آقای روحانی همچنین با اشاره به بودجه سال ۱۴۰۰ گفت: این یکی از مسائل حائز اهمیت در جامعه ما بود؛ پیام‌های بسیار مهمی برای اقتصاد سال آینده داشت و امروز جامعه ما در عمل این پیام را به خوبی دریافت کرده است. br
رئیس جمهور اظهار داشت: سال آینده با سال‌های ۹۷، ۹۸ و ۹۹ متفاوت خواهد بود؛ هم از لحاظ سیاسی و هم اقتصادی و هم از لحاظ تحولاتی که در حوزه بودجه عمرانی خواهد بود. این بودجه نشان می‌دهد شرایط چگونه انتظارات مردم را مثبت کرده است؛ در سایه این انتظار مثبت، تحول مثبت در اقتصاد، کشاورزی و خدمات دیده می‌شود.
آقای روحانی ادامه داد: به لحاظ رشد اقتصادی هم در شش ماه نخست سال مثبت بوده است و ان شاء الله تا پایان سال رشد اقتصادی علی رغم همه مشکلات مثبت خواهد بود.
رئیس جمهور تصریح کرد: در آذرماه هم اولین حرکت در تورم نقطه به نقطه دیده شده و ان شاء الله در مسیر مهار شتاب تورم خواهیم بود. آمار این ماه هم این مسئله را نشان می‌دهد.

نزدیکتر شدن نظرات دولت و مجلس در خصوص بودجه ۱۴۰۰

آقای روحانی در ادامه اظهاراتش در جلسه هیئت دولت گفت: دیروز جلسه خوبی با رئیس مجلس، رئیس کمیسیون تلفیق و برخی دیگر از اعضای همراه آنان درباره بودجه داشتیم که معاون اول رئیس جمهور، رئیس سازمان برنامه و بودجه و تعدادی از وزرا نیز حضور داشتند و با مباحثی که داشتیم نظرات به هم نزدیک‌تر شد.
رئیس جمهور افزود: در این جلسه نظرات بسیار مشترکی داشتیم و در برخی موارد که محل گفتگو و پرسش بود به جمع بندی خوبی رسیدیم.
آقای روحانی ابراز امیدواری کرد: در کمیسیون تلفیق با حضور مسئولان سازمان برنامه و بودجه بتوانیم لایحه بودجه ۱۴۰۰ را در زمان مناسب با تصویب نمایندگان محترم مجلس دریافت و برای سال آینده برنامه ریزی کنیم.
رئیس جمهور با اشاره به ویژگی‌های لایحه بودجه ۱۴۰۰ گفت: اصول و چارچوب بودجه به گونه‌ای است که می‌تواند برای سال آینده رسیدگی بسیار خوبی برای قشر‌های کم برخوردار داشته باشد.
آقای روحانی افزود: یکی از ویژگی‌های این لایحه این است که برای حقوق بگیران، بازنشستگان و مستمری بگیران تا ۲۵ درصد افزایش پرداخت به آنان را پیش بینی کردیم.
رئیس جمهور، همسان سازی، کمک به کم درآمد‌ها و اختصاص رقم قابل توجه برای مقابله با فقر مطلق را از دیگر ویژگی‌های این لایحه برشمرد.
آقای روحانی همچنین گفت: صنعت نفت ما تحرک خوبی خواهد داشت که این در لایحه بودجه ۱۴۰۰ کاملا مشهود است و ما رقم تولید و صادرات نفت را متناسب با شرایط سال آینده پیش بینی کردیم که این تحرک بزرگی را در رشد اقتصادی ایجاد خواهد کرد و منابع لازم اعم از منابع ارزی و ریالی را تامین می‌کند.
رئیس جمهور افزود: ارزش پول ملی نیز در بودجه سال آینده مدنظر ما بوده که این حائز اهمیت است، زیرا سبب ثبات بیشتر اقتصادی در سال آینده می‌شود و با چابک سازی دولت، واگذاری سهام و توسعه بازارسرمایه می‌توانیم به این هدف دست یابیم.
آقای روحانی گفت: بازار سرمایه، امسال نقش بسیار ارزشمندی در شادابی اقتصاد داشت البته طبیعت بورس این است که با فراز و نشیب همراه است تا به نقطه ثبات می‌رسد، اما در مجموع وقتی بورس را با پارسال مقایسه می‌کنیم معلوم است که چه حرکت و رشد خوبی داشت.
رئیس جمهور همچنین با اشاره به پیشرفت‌ها در عرصه صنعت افزود: بیش از هزار و ۱۷۰ واحد صنعتی در ۹ ماه امسال تحرک یافت و واحد‌های صنعتی راکد فعال شد.
آقای روحانی آمار واحد‌های صنعتی فعال شده در سال ۹۸ را هزار و ۶۰۰ واحد اعلام و ابراز امیدواری کرد: در ماه‌های باقی مانده تا پایان سال بتوانیم رقم واحد‌های صنعتی راکد را به حد پارسال برسانیم.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان