موافقت دولت با برقراری بیمه بیکاری اهالی فرهنگ، هنر و رسانه - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
هنر » موافقت دولت با برقراری بیمه بیکاری اهالی فرهنگ، هنر و رسانه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بیلبورد چی،

آقای سید عباس صالحی با اعلام این خبر گفت: با تصویب آئین نامه مربوط در هیات وزیران از این پس بیمه بیکاری اهالی فرهنگ، هنر و رسانه که از جمله تکالیف قانون برنامه ششم توسعه کشور است، اجرایی می‌شود.

از جمله نقاط قوت مصوبه اخیر هیات وزیران مشارکت صنوف فرهنگی و هنری در تهیه و تدوین پیش نویس اولیه آن است که در جلسات متعدد با محوریت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تهیه و برای سیر مراحل قانونی و اخذ نظر دستگاه‌های مربوط و مندرج در تبصره یادشده به سازمان برنامه و بودجه ارسال و توسط سازمان یادشده برای تصویب تقدیم دولت شد و پس از جلسات متعدد در کمیسیون فرهنگی دولت و حصول وفاق در مجموعه دستگاه‌های ذی‌ربط بویژه وزارت رفاه و سازمان تامین اجتماعی، آیین‌نامه مربوط بررسی نهایی شد و در جلسه ۳۰ آذر توسط هیات وزیران تصویب شد.

نخستین بار برای حمایت از این قشر فرهیخته بیمه بیکاری اجرا خواهد شد، زیرا عمده این مشاغل در زمره مشاغل آزاد تعریف و تا کنون مشمول حمایت‌های قانون بیمه بیکاری نشده اند.

یکی از آسیب پذیرترین مشاغل در هر کشوری مشاغل حوزه فرهنگ، هنر و رسانه است، زیرا با هر فشار و چالش اقتصادی و مالی، تولیدات آن از سبد مصرفی خانوار حذف و یا از اولویت خارج می‌شود. بحران بیماری کرونا و تعطیلی‌های پی در پی مشاغل فرهنگی و هنری، برغم حمایت‌های انجام شده توسط دولت، مشخص کرد شاغلان این فعالیت‌ها باید از پشتوانه‌ای محکم‌تری برخوردار شوند تا پوشش‌دهنده و حامی معیشت این قشر فرهیخته باشد.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان