جشنواره بین‌المللی فیلم «های ‌نان» با حضور مجیدی - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
هنر » جشنواره بین‌المللی فیلم «های ‌نان» با حضور مجیدی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بیلبورد چی،

به نقل از ایرنا؛ این جشنواره با حضور چهار هزار و ۳۷۶ فیلم از ۱۱۴ کشورآغاز شده است و قرار است در طول برگزاری جشنواره، ۱۸۹ فیلم منتخب چینی و خارجی در ۱۵ سینمای چهار شهر هایکو، سان یا، دان جوئو و چیونگ‌های به نمایش در آید.

فیلم‌های مجید مجیدی کارگران سرشناس ایرانی هم قرار است در این جشنواره به نمایش درآید همچنین با حضور مجیدی قرار است چند کارگاه آموزشی برای دانشجویان و فیلمسازان چینی برگزار شود.

از جمهوری اسلامی ایران علاوه بر «مجید مجیدی»، «حسین خلیفی» فعال فرهنگی نیز حضور دارد.

«شن‌های شیونگ» رییس رادیو و تلویزیون مرکزی چین و میزبان این جشنواره در آیین افتتاحیه گفت: جزیره “های نان” با پایبندی به سیاست در‌های باز و واقع شدن در «کمربند طلایی گردشگری» فوق‌العاده جهان، از مزایای منحصر بفردی برخوردار است و می‌تواند منابع با کیفیت سراسر جهان را به سمت خود جذب کند.

او با اشاره به اینکه این جشنواره در یک دوران خاصی برگزار می‌شود و برای سینماگران و تماشاگران فیلم در سراسر جهان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است افزود: برگزاری به موقع جشنواره بین‌المللی فیلم “های نان”، نه تنها شاهدی بر بهبود سریع صنعت سینمای چین است، بلکه پرتوی از امیدواری است به این معنا که بشر سرانجام بر همه گیری غلبه خواهد کرد.

شن اظهار داشت: فیلم مستند با کیفیت ۴ K تولید رادیو و تلویزیون مرکزی چین به اسم «مبارزه چین با شیوع کرونا سال ۲۰۲۰» در این جشنواره برای نخستین بار پخش می‌شود که صحنه‌هایی تکان دهنده از مبارزه مردم چین با کرونا را نشان می‌دهد که با اراده قوی و عشق و با سخت‌کوشی تحت رهبری قوی حزب کمونیست چین و دولت چین انجام شد.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان