شما اینجا هستید
بین الملل » ایوانکا ترامپ بازجویی شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بیلبورد چی،

  دفتر “کارل ریسین”، دادستان کل واشنگتن در شکایت تنظیم شده در دادگاه افشا کرد که وکلای این دفتر از ایوانکا ترامپ، دختر بزرگ و مشاور ارشد دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز سه‌شنبه گذشته بازجویی کرده اند.

ریسین در یکی از شکایت‌های مربوط به ژانویه ۲۰۲۰ مدعی شد که شرکت‌ها و هتل‌های دونالد ترامپ از بودجه‌های غیرانتفاعی سو استفاده کرده تا خانواده ترامپ را بیش از پیش متمول سازند.

دفتر دادستان کل واشنگتن از پنجاه و هشتمین کمیته تحلیف ریاست جمهوری شکایت کرد و آن را به سو استفاده از بیش از ۱ میلیون دلار بودجه جمع آوری شده در این سازمان غیرانتفاعی برای پرداخت هزینه‌های بسیار بالای هتل ترامپ در واشنگتن برای مراسم تحلیف وی در سال ۲۰۱۷ متهم کرد.

این وکلا ماه گذشته نیز ملانیا ترامپ، بانوی اول آمریکا و توماس باراک، رئیس این کمیته تحلیف و همچنین برخی دیگر از مقامات را برای پاسخ به برخی سوالات احضار کردند.

ریسین اوایل سال جاری میلادی گفته بود: قوانین کمیته‌های غیرانتفاعی را ملزم می‌سازند تا بودجه‌های خود را برای اهداف عمومی اعلام شده صرف کنند نه برای سود رساندن به افراد یا کمپانی‌های خصوصی.

این شکایت قصد دارد یک میلیون دلاری را که گفته می‌شود بطور مستقیم به کسب‌وکار خانواده ترامپ تزریق شده، پس بگیرد.

ریسین همچنین این کمیته تحلیف را به سو استفاده از بودجه‌های غیرانتفاعی و هماهنگی با مدیریت هتل ترامپ در واشنگتن و اعضای خانواده ترامپ برای ترتیب دادن این رویداد‌ها متهم می‌کند.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان