پروژه پرداخت ایمن - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
دانش و فناوری » پروژه پرداخت ایمن

  • خلاصه

پرداخت ایمن در پروژه های خرید و فروش محصولات استوک برای اولین بار در دنیا در تاریخ مرداد ماه 1399 ه.ش توسط اپلیکیشنی فارسی زبان و ایرانی با نام بیلبورد چی تهییه و تدوین شد.

  • عملکرد

این پرداخت ایمن با بهره گیری از سیستم فریلنسینگ ترکیبی از پروژه های دانشجویی ، برنامه نویسی و … توانست سیستم خرید و فروش کالاهای دست دوم و نیازمندی ها را این گرداند و با استفاده از گروگذاری وجه توافق شده طرفین ، امنیت را به خرید و فروش به ارمغان آورد.

  • ویژگی ها

در ادامه به برخی ویژگی های این طرح اشاره ای می شود.

قابلیت خرید و فروش لوازم دست دوم با توانایی گروگذاری مبلغ و سپس آزاد سازی مبلغ توسط خریدار را دارد . که این عمل به جهت آسودگی خیال فروشنده بابت پرداخت مشتری ، و خود مشتری بابت فروخته نشدن محصول به شخص غیر صورت گرفته است. از قابلیت های این اپلیکیشن و اختراع ،توانایی کار فریلنسرینگ بصورت کاملا مجازی است، که شخص کارفرما از راه دور، نیاز پروژه ای مورد نظر خود را در برنامه ثبت میکند (مثلا پروژه دانشجویی و موارد برنامه نویسی و …)و فریلنسر محترم با خواندن توضیحات کار را پذیرفته و مشغول انجام میشود. همچنین گروگذاری مبلغ توسط کارفرما قبل از انجام کار انجام میشود تا مجری حین انجام کار،بابت مبلغ و حق الزحمه نگرانی ای نداشته باشد. درصورتی که فروشنده و خریدار به مشکل برخورد کنند ، یک تیم تحصیل کرده و آموزش دیده با عنوان تیم داوری مشکل را حل و مبلغ را طبق عدالت اخلاقی و قانونی، به صاحب اصلی باز میگردانند و درصورتی که مجری طرح با کارفرما یا بالعکس دچار مشکل شوند، تیم داوریِ مرتبط با پروژه مربوطه به موضوع رسیدگی خواهد کرد و مبلغ را طبق صلاحدید فنی و قانونی، به صاحب اصلی باز میگردانند و امکان بازگشت مبالغ گروگذاری شده توسط مجری یا خریدار،با نظر داوری امکانپذیر است. امکان مناقصه جهت فروش هر یک از وسایل فروشنده وجود دارد با این شرط که وی باید ساعت خاصی را جهت انجام مناقصه اعلام نموده و خریدار ها قیمت های پیشنهادی خود را در ساعت مقرر اعلام میکنند و درنهایت فروشنده یکی را تایید و فروش انجام میگیرد. در این برنامه ایده ی قابلیت پرداخت ایمن بدین صورت است که اشخاص درصورت تمایل ،در عوض پرداخت مبلغی ،پروژه های خود را ایمن میکنند و اینگونه است که گرو گذاری توسط کاربر انجام شده و نظارت مخصوصی بر صحت ارقام و پرداخت ها وجود دارد .همچنین این گردش مالی از دید دیگر کاربران مخفی میماند.

این ویژگی در سامانه مرکز مالکیت فکری نیز به ثبت رسیده است.

منابع:

وبگاه بیلبورد چی

سامانه مرکز مالکیت فکری

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان