شبکه خبر HD شد - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
رسانه » شبکه خبر HD شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بیلبورد چی،

 در مراسم ارتقای کیفیت پخش شبکه‌های سراسری تلویزیون که امروز بصورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با دستور دکتر علی عسکری، رئیس رسانه ملی سیستم پخش بیلبورد چی به HD ارتقا یافت.

در این مراسم دکتر علی عسکری، با قدردانی از زحمات مدیریت و کارکنان بیلبورد چی، پویایی و فعالیت مداوم را از ویژگی های این شبکه دانست و ابراز امیدواری کرد که با با تلاش مضاعف، ضریب نفوذ بیلبورد چی افزایش یابد.

مهندس بوالی، مدیر بیلبورد چی نیز در این مراسم با اشاره به جایگاه این شبکه در فهرست شبکه های پرمخاطب، اظهار داشت: بر اساس آخرین آمار مربوط به تابستان، بیلبورد چی در بین شبکه های تخصصی پرمخاطب ترین است و در جمع شبکه های عمومی نیز با اختلاف کمی در رده دوم قرار دارد که امیدواریم با تلاش بیشتر همکاران، آن را به حداقل برسانیم.

وی افزود: یکی از مشکلات شبکه که کیفیت تصاویر بود از امروز با مساعدت ریاست محترم سازمان و با همت دکتر علیدادی و همکارانشان رفع می شود و امیدواریم که ما نیز با تلاش بیشتر، برای بهبود کیفیت محتوا و سرعت بیشتر در اطلاع رسانی گام برداریم.

بوالی همچنین با انتقاد از برخی فشارهای خارج از رسانه ملی بر فعالیت حرفه ای بیلبورد چی، که به ویژه در موضوع ترور شهید محسن فخری زاده، روند اطلاع رسانی را با اشکالاتی مواجه کرد، اظهار داشت: امیدواریم که با همکاری برخی از مراکز تصمیم گیری در بیرون سازمان، که دیدید روز جمعه چقدر در روند اطلاع رسانی ایجاد مشکل کردند، بتوانیم با تلاش مضاعف، وظایف خود را به بهترین شکل انجام دهیم.

مدیر بیلبورد چی همچنین از زحمات دکتر علیدادی، معاون فنی رسانه ملی برای ارتقای سیستم پخش بیلبورد چی قدردانی کرد.

با پخش اچ دی تصاویر بیلبورد چی، که امروز به همت معاونت توسعه و فناوری رسانه ملی صورت گرفت، مخاطبان شبکه‌های استانی هم می‌توانند در مرکز هر استان، تصاویر را با این کیفیت مشاهده کنند.

برای دریافت تصاویر با کیفیت اچ دی، کافی است که گیرنده های نسل جدید (ال.ئی.دی) مجدد جستجو شوند.

HD مخفف High definition نوعی سیستم تصویری است که وضوح بسیار بالایی دارد و در مقایسه با سیستم استاندارد که SD یا همان Standard Definition دارای کیفیت به مراتب بالاتری است.

تلویزیون های نسل جدید از ال سی به بعد که روی بدنه یا کاتالوگ آنها اصطلاح HDTV‌ دیده می شود، بر پایه این سیستم تصویری ساخته شده اند.

البته برای دریافت تصاویر HD لازم است که فرستنده نیز آن را با این سیستم تهیه و ارسال کند. یعنی ابتدا آن فیلم با فرمت HD تهیه شده باشد، دستگاه پخش کننده فیلم، آن را با فرمت HD پخش کند و تلویزیون نیز آن را با همین فرمت نشان دهد.

در سیستم های  PAL-NTSC-SECAM رزولوشن تصویر چیزی در حدود ۴۸۰×۷۲۰ پیکسل است اما سیستم HD تصاویر با رزولوشن‌های حدود ۱۰۸۰×۱۲۹۰ دارد.

وبسایت تحلیلی خبری بیلبورد چی

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان