بی ثباتی پیامد سفر نتانیاهو به عربستان - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
بین الملل » بی ثباتی پیامد سفر نتانیاهو به عربستان

«داود شهاب» در گفتگو با المیادین لبنان بیان کرد: ما نسبت به پیامد‌های سفر نتانیاهو به عربستان سعودی در زمینه ایجاد ائتلاف‌هایی علیه ثبات و امنیت منطقه هشدار می‌دهیم.

وی افزود: سفر نامبارک نتانیاهو به عربستان سعودی مقدمه‌ای برای آغاز تجاوز به مردم فلسطین و آرمان آن‌ها است.

مسؤول دفتر اطلاع رسانی جهاد اسلامی فلسطین اضافه کرد: دولت ترامپ و تل آویو در تلاش هستند تا موضوعات منطقه را به نفع پروژه اسرائیل خاتمه دهند.

شهاب اظهار داشت: تل آویو از طریق توطئه عادی سازی روابط به دنبال آن است که به منطقه مسلط شود و مسلط باقی بماند.

وی با بیان اینکه سفر نخست وزیر رژیم صهیونیستی به عربستان سعودی خیانت به قدس و مقدسات اسلامی است، تصریح کرد: رژیم‌های خلیج فارس برای حفظ تاج و تخت خود دنباله رو اسرائیل هستند.

جبهه مردمی برای آزادی فلسطین هم سفر نتانیاهو به عربستان و دیدار با بن‌سلمان را محکوم کرد.

این گروه مقاومت دیدار مخفیانه نتانیاهو و بن‌سلمان را خیانت به قدس، مکه مکرمه و مدینه منوره اعلام و تاکید کرد این دیدار در چارچوب تلاش آمریکایی-صهیونیستی برای گسترش دایره سازش میان برخی کشور‌های عربی و دشمن اسرائیلی است.

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) هم سفر نتانیاهو به عربستان را بسیار خطرناک توصیف کرد. این جنبش اعلام کرد عربستان باید درباره این سفر که اهانت به امت و نادیده گرفتن حقوق ملت فلسطین است، توضیح دهد.

رادیو رژیم صهیونیستی دوشنبه گزارش داد که یکشنبه شب نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی به عربستان سعودی سفر کرده و با بن سلمان ولیعهد این کشور دیدار کرده است.

بر اساس این گزارش نتانیاهو روز یکشنبه از فرودگاه بن گوریون راهی عربستان شده و در شهر نئوم با بن سلمان ولیعهد این کشور و مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا دیدار کرد.

اطلاعات منتشر شده در وب سایت‌های مربوط به ردیابی پرواز‌ها نیز پرواز یک هواپیما از فلسطین اشغالی به عربستان سعودی را تایید می‌کند.

وزیر آموزش رژیم صهیونیستی نیز در اظهاراتی، دیدار نتانیاهو و بن سلمان را تایید کرد هر چند که وزیر خارجه عربستان سعودی امروز در حساب کاربری توئیتر خود در واکنش به گزارش رسانه‌های اسرائیلی درباره دیدار ولیعهد این کشور با نتانیاهو، هرگونه دیدار بین بن سلمان با مقام‌های اسرائیل را تکذیب کرد.

وبسایت تحلیلی خبری بیلبورد چی

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان