شما اینجا هستید
جامعه » واقعیت مراعات نکردنِ محدودیت ها

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بیلبورد چی،

 دکتر”حمیدرضا جمشیدی” در گفتگو با تیتر امشب درباره لزوم اجرای محدودیت‌های کرونایی و مشارکت مردمی گفت: تغییر ژنی ویروس کووید ۱۹ و مجموعه عوامل اتفاقات در شهریور گذشته را عامل اصلی افزایش آمار مبتلایان و فوتی‌های امروز دانست.
دبیر ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا و افزود: وضعیت جهش ویروس و شرایط فراگیری به شکلی است که دیگر مداخلات ساده و معمولی جوابگو نیست و باید با روند فراگیری، تهاجمی برخورد شود.

او گفت: تردیدی نیست که طرح جامع محدودیت‌های بهداشتی ممکن است ضعف‌هایی داشته باشد، اما این اشکالات پس از اجرا و با دریافت بازخورد‌ها مشخص و رفع می‌شود.

دکتر جمشیدی از پیگیری مصوبات ستاد ملی کرونا و تفویض اختیار به استان‌ها و استانداری‌ها گفت و افزود: از شنبه برای افزایش سرعت در تصمیم گیری استان‌ها به حکم مقابله با شیوع کرونا و افزایش شیوع کرونا و قرمز بودن منطقه نیازی به مصوبه جدید و تصمیم گیری مجدد در ستاد ملی مقابله با کرونا ندارند و می‌توانند برای ادامه محدویت‌ها در استان تصمیم گیری کنند.

او درباره کلیات طرح جدید محدودیت‌ها از تقسیم ۴ گروه مشاغل گفت و افزود: شدت بیماری هم به ۳ رنگ قرمز (۱۰ بیمار کرونایی در صد هزار نفر)، نارنجی و زرد است.
دبیر ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا گفت: دوشنبه‌ی هر هفته وزارت بهداشت اعلام وضعیت شیوع کرونا در کشور می‌کند.
دکتر جمشیدی از “محله محوری” بعنوان پایگاه سلامت گفت و افزود: این طرح با همکاری بسیج، هلال احمر و … در پیشبرد مقابله با شیوع کرونا با کمک مردم است.

جمشیدی درباره جدیدترین خبر از واکسن ایرانی کرونا گفت: آزمایش حیوانی واکسن ایرانی کرونا موفقیت آمیز بوده و در آذرماه روی داوطلبان آزمایش می‌شود.

دبیر ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: توزیع بین المللی واکسن کرونا به سازمان بهداشت جهانی سپرده شده و تاکنون ۱۸۰ کشور، از جمله ایران، در این پروژه ثبت نام کرده اند. در صورت تولید واکسن، سازمان بهداشت جهانی ۲۰ درصد جمعیت پرخطر هر کشور را پوشش می‌دهد و اینگونه نیست که کشور تولیدکننده واکسن، دریافت کنندگان را به دلخواه خود گزینش کند.

او گفت: کیت های تولید امروز از کیفیت خوبی برخوردارند. تشخیص بیماران کرونایی در قدم اول باعث مراعات کردن بیمار موثر است.

وبسایت تحلیلی خبری بیلبورد چی

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان