آمار کرونایی ها از 53 میلیون نفر گذشت - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
سلامت » آمار کرونایی ها از 53 میلیون نفر گذشت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بیلبورد چی،

کرونا تاکنون باعث مرگ بیش از یک میلیون ۲۹۹ هزار نفر در جهان شده است. در حالی که تلاش‌های جهانی برای یافتن داروی موثر برای درمان این بیماری همچنان ادامه دارد، امروز شمار افرادی که به کرونا مبتلا شده اند از ۵۳ میلیون ۸۵ هزار نفر فراتر رفت. آمریکا بالاترین نرخ ابتلا و فوت ناشی از این بیماری را دارد. تا کنون ۱۰ میلیون و ۸۷۴ هزار نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده اند و بیش از ۲۴۸ هزار نفر هم بر اثر کرونا جان باخته اند.

در اروپا هم انگلیس بالاترین میزان فوتی کرونائی را دارد. لندن از یک هفته پیش قرنطینه سراسری را برای دومین بار با هدف مهار این بیماری به اجرا گذاشته است.

سازمان بهداشت روسیه، از موفقیت ۹۲ درصدی پنجمین واکسن کرونا در آزمایشات بالینی موقت در روسیه خبر داد. قرار است آزمایش‌ها بر روی ۱۶ هزار داوطلب تا شش ماه دیگر در روسیه ادامه یابد. مقامات بهداشتی روسی اعلام کرده اند واکسن ساخت این کشور ۹۲ درصد اثرگذاری دارد که از مشابه آمریکایی آن ۲ درصد بیشتر است. سازمان جهانی بهداشت هم اعلام کرد: با نهاد روسی سازنده واکسن کرونا برای قرار دادن این واکسن در فهرست «محصولات مورد استفاده در شرایط اضطراری» در حال رایزنی است. پیش از این نیز شرکت داروسازی «فایزر» آمریکا از ایمن بودن واکسن کرونای ساخت این شرکت خبر داده بود.

مدیر مؤسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا هم با اشاره به تحولات سریع در زمینه تولید واکسن کرونا ابراز امیدواری کرد: واکسن‌های ساخته شده روند همه گیری کرونا را تغییر خواهد داد. آنتونی فائوچی گفت: این بیماری برای مدت زمان خیلی طولانی همه‌گیر نخواهد بود.

وبسایت تحلیلی خبری بیلبورد چی

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان