شما اینجا هستید
بین الملل » انتظار تغییر آمریکا ساده لوحانه است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بیلبورد چی،

دبیرکل جنبش حزب الله لبنان گفت: ارزش و بزرگی شهدا و دستارود‌های آنان برای ما امنیت، قدرت و حضور مقتدرانه در معادلات منطقه‌ای را محقق کرد.
سید حسن نصرالله که به مناسبت روز شهید سخن می‌گفت افزود: ما باید ارزش و عظمت شهدا را بشناسیم و ملتی که قدر و ارزش شهدایش را بداند بهتر می‌تواند به آنان وفادار بماند. سید حسن نصرالله به موضع حزب الله لبنان در قبال تحولات لبنان اشاره کرد وگفت: پیشتر نیز گفته ایم که مقاومت لبنان در موضوع ترسیم مرز‌های زمینی و دریایی با رژیم اشغالگر قدس دخالت نمی‌کند، زیرا این مسئولیت دولت لبنان است و دولت باید به آزاد سازی مابقی سرزمین‌های لبنانی تحت اشغال کمک کند.
دبیر کل حزب الله لبنان تصریح کرد مقامت وظیفه خود میداند در کنار دولت لبنان از مرز‌های کشور محافظت کند.

برخی طرف‌ها اینگونه سعی دارند الغا کنند که مذاکره با طرف صهیونیستی مقدمه‌ای است برای عادی سازی رابطه با اسرائیل است. این حرف‌ها هیچ ارزشی ندارد و هدف آن سرپوش گذاری بر عادی سازی است که برخی رژیم‌های عربی با رژیم صهیونیستی انجام دادند.

دبیر کل حزب الله لبنان گفت: مطرح شدن صحبت‌هایی مبنی بر تمایل حزب الله برای عادی سازی رابطه با رژیم صهیونیستی کذب محض است و ارزشی هم برای نفی آن قائل نیستیم.

حسن نصرالله افزود: تیم مذاکره کننده با صهیونیست‌ها با هشیاری کامل همه قوانین و چارچوب‌های اعلام شده در این مذاکرات را رعایت کرده و بدان پایبند است.

وی افزود: رژیم صهیونیستی به دنبال نفت و گاز در بلوک‌های دریایی مورد مناقشه با لبنان است و اگر این رژیم مانع از دست‌یابی لبنان به منابع طبیعی شود، لبنانی‌ها نیز بایستی در مقابل مانع دستیابی آن‌ها به این منابع شوند.

دبیر کل حزب الله لبنان گفت: آمریکایی که ملت‌های جهان را به پیروی از قانون فرا می‌خواند خود آخرین کسی است که آن را اجرا می‌کند. ترامپ دنبال مصادره ده‌ها میلیون آرای مردم آمریکا به نفع خود است و این موضوع بر حزب جمهوری خواه منعکس یافته است.‌ نمی‌خواهیم کسی با نگاه ازادی و دموکراسی غربی و دروغین آمریکایی ما را ببیند. سیاست آمریکا در منطقه ما، از ابتدا، سیاست اسرائیلی بوده است، خواه دموکرات‌ها باشند خواه جمهوری خواهان. نباید بر دولت جدید آمریکا شرط ببنیدم.
حسن نصرالله افزود: دولت ترامپ، بدترین دولت آمریکا از نظر وقاحت و جنایت و دچار خودبزرگ بینی در برابر دیگران به خصوص هم پیمانانشان، بود.

وی گفت: من از سقوط و شكست ترامپ به علت جنايت وقيحانه اي كه در حق دو شهيد فرمانده يعني قاسم سليماني و ابومهدي المهندس كرد احساس خرسندي و خوشحالي مي كنم.

وبسایت تحلیلی خبری بیلبورد چی

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان