شما اینجا هستید
سلامت » جزئیات طرح جدید مقابله با کرونا

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بیلبورد چی،

دکتر ایرج حریرچی در برنامه تیتر امشب بیلبورد چی با اعلام این مطلب گفت: به ستادهی استانی کرونا هم اختیار داده شده تا در صورت لزوم این طرح را در شهر‌های دیگر هم اجرا کنند.

معاون کل وزیر بهداشت در خصوص طرح محله محور شدن مقابله با کرونا و استفاده از ظرفیت‌های بسیج نیز توضیح داد:

حریرچی همچنین گفت: وزیر بهداشت به رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی دستور دادند تا با برنامه ریزی و اتخاذ تدابیر مناسب تا ۳ ماه دیگر موارد ابتلا و بستری را ۵۰ درصد و موارد مرگ و میر را ۳۰ درصد کاهش دهند.

او همچنین گفت: در خصوص منع رفت و آمد شبانه خودروها از ساعت ۲۱ به بعد هنوز هیچ تصمیمی گرفته نشده است.

معاون کل وزیر بهداشت با بیان این که راه کنترل کرونا پیشگیری از ابتلاست گفت: مردم وقتی مبتلا می‌شوند با ۴۰۳۰ تماس بگیرند و در صورت لزوم برای درمان به بیمارستان‌ها مراجعه کنند.

دکتر حریرچی گفت: ۳ میلیون تست داریم وارد می‌کنیم و تولید کنندگان داخلی هم تا یکی دو هفته آینده تست تولید خواهند کرد.

معاون کل وزیر بهداشت گفت: تا وقتی که عدد مولد نسلی ما بالای ۱ است یعنی در وضع شیوع و انتشار بالای بیماری هستیم و این خوب نیست و باید عدد مولد نسلی به زیر یک کاهش یابد.

او با اشاره به مرگ روزانه ۴۰۰ نفر از بهترین آدم‌های روی زمین در کشورمان گفت: باید دست به دست هم بدهیم و با رعایت پروتکل‌ها و فاصله گذاری اجتماعی موارد مرگ و میر به صفر برسد، خودمان باید خودمان را نجات دهیم.

حریرچی گفت: هنوز هیچ دارویی برای درمان کرونا کشف و ساخته نشده است.

دکتر تقی ریاحی رئیس بیمارستان رسول اکرم و دکتر طبرسی رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری هم از تعداد بالای بیماران بستری و بد حال کرونایی ابراز نگرانی کردند و مراجعه به موقع مبتلایان به بیمارستان‌ها را در درمان آن‌ها موثر دانستند و گفتند در مراحل ابتدایی بیماری نیازی نیست مراجعه شود، اما وقتی ریه فرد درگیر می‌شود بدون درنگ باید بستری شود تا شانس درمانش کم نشود.

ویدئوی کامل برنامه تیتر امشب: 

در حال آپلود …

وبسایت تحلیلی خبری بیلبورد چی

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان