شمارش آرا ادامه یابد - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
بین الملل » شمارش آرا ادامه یابد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بیلبورد چی،

به نقل از روزنامه واشنگتن پست، “میچ مکانل” رهبر اکثریت جمهوریخواه سنا ادامه روند انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا را خواستار شد و اعلام کرد که دادگاه اختلافات را برطرف می‌کند.

مکانل که به ندرت از اظهارات رئیس جمهوری آمریکا انتقاد می‌کند در روز‌های اخیر روند سابق خود را تغییر داده و اظهارات بی اساس هم حزبی خود مورد انتقاد قرار می‌دهد.

مکانل در جمع خبرنگاران در کنتاکی گفت: روند کار در کشور بزرگ ما به اینصورت است که هر رای قانونی باید شمرده شود، اما این شامل برگ‌های انتخاباتی که به صورت غیرقانونی ارسال شده اند نیست.

رهبر اکثریت جمهوریخواهان در مجلس سنا تاکید کرد که همه طرفین باید بتواند بر روند انتخابات نظارت داشته باشند و دادگاه‌ها برای اجرای قوانین و حل اختلافات اینجا هستند. آرای مردم آمریکا سرنوشت را تعیین می‌کند.

دونالد ترامپ دیروز (پنجشنبه) در پیامی توییتری دوباره خواستار توقف شمارش آرای صندوق‌های رای گیری شد.

درخواست تیم دونالد ترامپ برای توقف شمارش آرا در حالی مطرح شده که چند ایالت مهم ایالات متحده در حال آماده شدن برای اعلام نتایج بیشتر در ساعات آینده هستند.

“جو بایدن” سیاستمدار دموکرات این دوره از انتخابات تا مرز ۲۷۰ رای الکترال پیش رفته است فاصله آرای خود را با دونالد ترامپ در ایالت جورجیا کمتر کرده است.

ایالت جورجیا با ۱۶ رای الکترال از ایالت‌های مهم برای کسب پیروزی در انتخابات به شمار می‌رود.

ترامپ در این ایالت در انتخابات گذشته ریاست جمهوری آمریکا به راحتی برنده شده بود. اما اکنون رقابت تنگاتنگی در این ایالت بین دو کاندیدا در جریان است.
انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا و انتخابات کنگره این کشورهمزمان روز سه شنبه سوم نوامبر (۱۳ آبان ماه ۹۹) در سرتاسر ایالات متحده برگزار شد و فرایند شمارش آرای حضوری، پستی و غیابی این انتخابات از بامداد روز چهارشنبه به وقت تهران آغاز شد.

وبسایت تحلیلی خبری بیلبورد چی

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان