شما اینجا هستید
سلامت » وضع ناگوار کرونا در تهران

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بیلبورد چی،

دکتر زالی گفت: تنها راه قطع زنجیره بیماری کرونا، کم شدن مراجعین غیرضروری به بیمارستان‌هاست.

وی اظهار داشت: کماکان ما در شهر تهران با کمک و همراهی دانشگاه‌های علوم پزشکی، مراکز درمانی درحال توسعه، در حال افزایش بخش‌های جدیدی به بیمارستان‌ها هستیم که در شرایط و زمان بستری بیماران کرونایی با کمبود ظرفیت تخت‌ها رو به رو نشویم.

او ادامه داد: در حال حاضر طی یک هفته اخیر تعدادی از بخش‌های عادی بیمارستان‌ها به بخش‌های ویژه کرونایی تبدیل شده است. البته باید بدانید که اگر افراد شیوه نامه‌های بهداشتی مد نظر را به خوبی رعایت نکنند حتما با پر شدن بی وقفه تخت‌ها رو به رو خواهیم شد. باید بدانید تهران در وضعیت خطرناکی قرار دارد و اگر شرایط به همین صورت ادامه پیدا کند، با نارسانایی‌های درمانی زیادی رو به رو خواهیم شد.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران گفت: تنها راه این موضوع بسته شدن ورودی‌های بیمارستان‌ها است. امروزه با افزایش ظرفیت‌های جدید و تغییراتی در بخش‌های مختلف مراکز درمانی توانسته ایم تا حدودی ظرفیت‌های لازم را جبران کنیم.

رئیس بیمارستان شهدای تجریش، هم گفت: تعداد ورودی بیماران کرونایی به بیمارستان‌ها بسیار بالا و حال عمومی این افراد بسیار وخیم‌تر از گذشته است.

دکتر جلیلی خشنود گفت: بیماران در حال حاضر با حال عمومی بدتر، علائم شدید ریوی و به صورت فامیلی و خانوادگی مراجعه می‌کنند و تعداد ترخیص‌ها هم کاهش یافته است.

رئیس بیمارستان شهدای تجریش افزود: تعداد بیماران بسیار زیاد است و احتمالا در ماه‌های آینده با روند افزایشی مواجه شویم.

وبسایت تحلیلی خبری بیلبورد چی

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان