آمریکا در ابتدای اَبَر بحران - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
بین الملل » آمریکا در ابتدای اَبَر بحران

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بیلبورد چی،

مصطفی خوش چشم – کارشناس مسائل امریکا در برنامه تیتر امشب گفت: بی عدالتی میان سفید پوستان و سیاه پوستان بسیار چشمگیر است و مردم علقه‌ای که باید به حاکمیت داشته باشند؛ در آمریکا ندارند.
وی افزود: سفید پوست‌ها در مراکز و جوامع شهری کوچکتر، مردان میان سال به ترامپ رای می دهند و در طرف مقابل تحصیل کرده ها، زنان، جوانان، رنگین پوست‌ها به بایدن رای می‌دهند.

خوش چشم افزود: در پی افزایش فقر و فاصله طبقاتی، جامعه آمریکا بسیار افراطی شده و به این وضع کرونا هم اضافه شده است.
کارشناس مسائل امریکا گفت: از بغض ترامپ به دلیل وضع اقتصادی، بسیاری از مردم فقیر به بایدن رای داده اند.
خوش چشم افزود: رای گیری در آمریکا به دلیل آرای الکترال خاص است یعنی آمار مجموع، زیاد مهم نیست.
کارشناس مسائل امریکا گفت: ترامپ رئیس جمهوری است که جامعه آمریکا را با ایجاد هراس به گروگان گرفته است و از این کار هیچ ابایی ندارد.
خوش چشم افزود: جامعه سیاسی آمریکا در صورت پیروزی هر کدام یعنی بایدن یا ترامپ رو به بن بست می‌رود و شاید ابر بحران در انتظار این کشور باشد.
ابراهیم متقی کارشناس مسائل بین الملل هم گفت: فضای آمریکا به شدت دو قطبی شده و با سه چالش بهداشتی، اقتصادی و هویتی مواجه شده است.
وی گفت: انتخابات آمریکا هیچ وقت اینگونه پر سر و صدا و رقابتی نبوده و همین باعث مشارکت بیشتر و دو قطبی شدن فضای آمریکا شده است.

ابراهیم متقی افزود: هر دو کاندیدا تلاش دارند موقعیت یکدیدگر را تخریب کنند، اما از جنگ جهانی دوم همه روسا سابقه مدیریتی رده بالا داشته اند، اما ترامپ اینگونه نیست.
وی گفت: ترامپ بحث‌هایی را مطرح می‌کند که با وضع ایالت‌های دور از مرکز هماهنگی دارد.
کارشناس مسائل بین الملل گفت: رسانه ها، فضای دو قطبی را تشدید کرده اند از طرفی شرط بندی‌های میلیون دلاری فضای انتخابات را بیشتر ملتهب کرده است.
ابراهیم متقی افزود: چالش کرونا بزرگترین چالش ترامپ است، چون او این ویروس را جدی نگرفت و این چالش مشکلات را به بخش‌های دیگر هم تسری داد.
کارشناس مسائل بین الملل گفت: ترامپ ابتدا توانست بیکاری را کاهش دهد و زمینه را برای افزایش صادرات فراهم کند و این موفقیت بسیار بزرگ بود، اما در حال حاضر بیکاری به ۸ درصد رسیده است. به این چالش‌ها مسئله هویت هم اضافه شده است.
علیرضا کوهکن – کارشناس مسائل بین‌الملل هم گفت: شکاف اجتماعی عمیقی که در آمریکا به وجود آمده است هزینه شکست را هم برای ترامپ و هم بایدن زیاد کرده است.
کوهکن با بیان اینکه قوانین آمریکا نسبت به گذشته عوض نشده است، افزود: رسانه‌های اجتماعی امریکا در به وجود آمدن فضای پر تنش بی تاثیر نیستند.

کامران نجف زاده – خبرنگار صدا و سیما در نیویورک هم گفت: رقابت در ایالت‌های باقیمانده به نفع باید  پیش می‌رود.
وی افزود: بایدن ۲۳۸ رای الکترال تا به این لحظه کسب کرده و رای ترامپ ۲۱۴ است.
خبرنگار صدا و سیما در نیویورک گفت: اگر کار به دادگاه بکشد و ترامپ و بایدن نتیجه را نپذیرند؛ فضا پر تنش خواهد شد.

وبسایت تحلیلی خبری بیلبورد چی

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان