شما اینجا هستید
اقتصاد و بازار » افزایش رشد صنعت فولاد افتخاری دیگر

احمد دنیا نور در گفتگو با ۱۸:۳۰ به بیان سیر رشد تولید صنعت فولاد در سال‌های گذشته پرداخت و افزود: در تمام دورانی که ایران در تنش تجاری بوده، صنعت فولاد رشد صددرصدی را تجربه کرده است که این موضوع سند افتخار کشور است. رشد صنعت تولید نشان از توسعه یافتگی هر کشوری است.

او رشد ۹ درصدی تولید فولاد ایران را مربوط به سال گذشته اعلام کرد و افزود: تولید فولاد از ۳۸۰ هزار تن در سال ۱۳۵۷ به ۳۰ میلیون تن رسیده است.
عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: بر خلاف میانگین جهانی در کشور ما بدلیل جوان بودن و سرمایه گذاری‌های خارجی افزایش چشم گیری رسانده است.
دنیانور با بیان اینکه ایران یکی از ۱۰ کشور برتر تولید فولاد در جهان است، افزود: رشد ۹ درصدی فولاد کشور توانسته است کشور ما را به جمع کشور‌های بزرگ و قدیمی تولید فولاد برساند. ذخایر عظیم سنگ آهن در کنار انرژی رشد صنعت فولاد کشور را چند برابر کرده است.

عضو انجمن تولید کنندگان فولاد ایران صنعت تولید فولاد را به سه بخش احیا، ذوب و نبرد تقسیم کرد و گفت: شاخص مقایسه انجمن جهانی فولاد میزان تولید فولاد خام است. تمام صنایع به فولاد وابسته اند و بعنوان یک صنعت مادر محسوب می‌شود. تصمیم بر این است که برای افق ۱۴۰۴ با تولید ۵۵ میلیون تن در صنعت فولاد خودکفا شویم.

مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت (اسکایپ) با بیان اهمیت اکتشافات معادن فولاد گفت: نباید مواد معدنی خام از کشور خارج شود. او تولید فولاد در سال ۹۹ را ۳۰ میلیون تن ارزیابی کرد.

سیف اله امیری در ارتباط تلفنی گفت: واحد‌های تولید کننده فولاد در کشور مانند سایر کشور‌های تولید کننده بین ۷۰ تا ۷۵ درضد ظرفیت خود کار می‌کنند.
او گفت: تحریم روی فولاد کمترین تاثیر را داشته است.

امیری افزود: اگر تولید فولاد وارد بورس شود علاوه بر استفاده از ظرفیت سرمایه گذاری بخش خصوصی جلو بسیاری از مشکلات گرفته می شود.

مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت (اسکایپ)وضعیت کشور را در حال جنگ ارزیابی کرد و گفت: در نظر داریم قیمت ها وتامین مواد اولیه به حد تعادل برسد.

وبسایت تحلیلی خبری بیلبورد چی

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان