افتتاح آزاد راه آبیک - چرمشهر؛ به زودی - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
سیر و سفر » افتتاح آزاد راه آبیک – چرمشهر؛ به زودی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بیلبورد چی،

آقای محمد اسلامی بابیان اینکه آزادراه آبیک – چرمشهر بخش مهمی از ترافیک ترانزیت شرق و غرب کشور را برطرف خواهد کرد افزود: این آزادراه بخش مهمی از جاده ابریشم را به خود اختصاص داده و سهم بزرگی را نیز در جابجایی خودرو‌ها از قزوین به سمت مشهد مقدس بر عهده خواهد داشت.

افتتاح آزاد راه آبیک - چرمشهر؛ به زودی

به گفته وی، آزاد راه ۱۶۰ کیلومتری آبیک- چرمشهر از پروژه‌های مهم و تاثیرگذاری است که در زندگی و رفت و آمد ایمن شهروندان نقش بسزایی را برعهده خواهد داشت.

اسلامی ادامه داد: موضوع حائز اهمیت در اجرای این پروژه آن است که همه دست اندرکاران، از سرمایه گذار تا دستگاه‌های اجرایی با تلاش مضاعف خود به خصوص طی دو سال گذشته که این پروژه با پیشرفت ۵۰ درصدی رو به رو بوده همراه کرده است.

وزیر راه و شهرسازی گفت: این آزادراه به لحاظ ترافیک سبک حدود دو ساعت مسیر را برای خودرو‌ها و در بخش ترافیک سنگین نیز حدود ۹۰ دقیقه مسیر آبیک تا گرمسار را برای کامیون‌ها کوتاه‌تر می‌کند.

اسلامی یادآور شد: ارزش پروژه احداث آزاد راه آبیک- چرمشهر بیش از چهار هزار میلیارد تومان است.

وزیر راه و شهرسازی در سفر یک روزه به استان قزوین از پروژه‌های عمده حمل و نقل و جاده‌ای این استان بازدید خواهد داشت.

بازدید از سه راهی رحیم آباد- دانسفهان، بهسازی تونل و پل شورآب در آوج، بازدید از گردنه سلطان بلاغ و تقاطع غیر همسطح ضیاآباد و بازدید از بافت فرسوده شهر تاکستان از جمله برنامه‌های وزیر راه و شهرسازی در سفر به قزوین است.

آزادراه غدیر با ۱۶۰ کیلومتر مساحت، از استان‌های قزوین، مرکزی، البرز و تهران عبور می‌کند و با بهره برداری از آن، بار ترافیکی عبور و مرور خودرو‌های سنگین از آزادراه‌های استان‌های تهران، البرز و قزوین کاهش پیدا می‌کند.

آزادراه غدیر از آبیک شروع شده و با عبور از استان‌های قزوین، مرکزی، البرز و تهران، به چرمشهر ورامین و بزرگراه قم- گرمسار متصل می‌شود.

ارزش ریالی احداث آزادراه غدیر ۴ هزار میلیارد تومان است.

آزادراه غدیر پاییز امسال و با حضور حجت الاسلام حسن روحانی، رئیس جمهور افتتاح می‌شود.

این آزادراه که احداث آن از سال ۹۲ آغاز شده است، سهم زیادی در کاهش بار ترافیکی مسیر ترانزیتی غرب به شرق و جاده ابریشم خواهد داشت.

آزادراه غدیر، مطالق جدول زمان بندی پیش بینی شده، بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

تجهیز ۱۴ اتوبان و آزادراه به فناوری عوارض الکترونیک

وزیر راه و شهرسازی همچنین از تجهیز ۱۴ اتوبان و آزادراه کشور به فناوری عوارض الکترونیک تا پایان سال خبر داد و گفت: این روش برای مردم صرفه جویی زمانی و هزینه‌ای به همراه خواهد داشت.

آقای محمد اسلامی درخصوص اینکه چرا برخی عوارضی‌های بزرگراه‌های کشور از جمله عوارضی بزرگراه همت – کرج، دریافت وجه عوارض را از الکترونیکی به دستی تغییر داده اند؟ افزود: متاسفانه بعضی از مردم به رفاهی که صرفه جویی زمانی و هزینه‌ای برایشان داشت کم توجهی و از پرداخت این وجه عوارض آزادراهی خودداری کردند.

وی با یادآوری اینکه تاکنون فقط ۵۰ درصد عوارض ازادراه‌های الکترونیکی وصول شده است گفت: بر اساس هماهنگی که با پلیس داشتیم، قرار شد مبالغ عوارضی که پرداخت نشوند از طریق سامانه جرایم راهنمایی و رانندگی وصول شود.

اسلامی افزود: خواهش من از مردم این است که قدر این وضعیت را بدانند و عوارض را به موقع پرداخت کنند چراکه همین که مردم بدون توقف از عوارضی‌ها عبور کنند، یک فرصت است.

وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: امیدوارم که مردم همکاری کنند و از انواع شیوه‌های سهل و آسانی که برای پرداخت وجود دارد، استفاده کنند.

اسلامی با بیان اینکه هم اکنون ۶ اتوبان به سیستم دریافت عوارض الکترونیکی تجهیز شده است و طی دو ماه آینده به بهره برداری می‌رسند و ۸ آزاد راه نیز در حال تغییر فرایند و نصب تجهیزات هستند، گفت: اگر مردم همکاری کنند، بخش خصوصی که سرمایه گذار است نیز اعتماد می‌کند و با تضمینی که ما به آن‌ها در خصوص دریافت عوارض می‌دهیم، با سرعت بیشتری روش دریافت عوارض دستی به روش الکترونیکی تغییر خواهد کرد.

وبسایت تحلیلی خبری بیلبورد چی

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان