امروز کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
بین الملل » امروز کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی

مراسم افتتاحیه سی و چهارمین کنفرانس وحدت اسلامی از ساعت ۹ صبح فردا پنجشنبه به صورت مجازی و از طریق سایت اصلی کنفرانس وحدت به نشانی iuc.taqrib.ir/live برگزار می‌شود.

براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته بیش از ۱۶۷ شخصیت برجسته جهان اسلام از ۴۷ کشور و همچنین ۱۲۰ سخنران داخلی به صورت وبینار پیرامون موضوع‌های کنفرانس به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت.

پیش بینی می‌شود ۳۵۰ سخنران از مناطق مختلف جهان شامل آفریقا، غرب آسیا، شرق آسیا، آمریکای جنوبی، شبه قاره هند و… در کنفرانس سخنرانی داشته باشند که به زبان‌های مختلف فارسی، عربی، انگلیسی، ایتالیایی، روسی، مالایی، ترکی و دیگر زبان‌ها در اختیار علاقمندان قرار خواهد گرفت.

این سخنرانی‌ها بر روی سایت اصلی کنفرانس وحدت به نشانی iuc.taqrib.ir/live و http://taghribnews.video بارگذاری می‌شود.

چند سمینار غیرحضوری در این کنفرانس نیز برگزار خواهد شد که یکی از سمینار‌ها با موضوع همکاری‌های اسلامی در مواجهه با مصایب و بلایاست که در محور‌های «مبانی و چالش‌های دینی و معنوی در مواجهه با بلایا و مصایب»، «ظرفیت‌های راهبردی جهان اسلام در مواجهه با مصایب و بلایا»، «نقش دانشمندان و نخبگان مسلمان»، «نقش رسانه‌ها در آگاهی بخشی و ترویج فرهنگ تعاون»، «تهدید‌ها و فرصت‌های فضای مجازی در عصر کرونا برای جهان اسلامی»، «جهان پساکرونا و سناریو‌های جدید سیاسی، اجتماعی و فرهنگی در جهان اسلام» و «چالش‌های فرهنگی اقتصادی و سیاسی غرب در مواجهه با کرونا» است.

میزگرد «خیانت غرب به آرمان‌های فلسطین و نقش محور مقاومت در خنثی سازی تاثیرات عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی» و میزگرد «نقش سردار بزرگ اسلام حاج قاسم سلیمانی در وحدت و امنیت جهان اسلام» از دیگر برنامه‌های کنفرانس امسال است.

همچنین از کتاب‌های فلسطین فی وجدان علماء الاسلام شامل ۲۰۰ فتوا از علمای اهل سنت و شیعه در رابطه با تحریم عادی سازی رابطه با رژیم صهیونیستی و جلد دوم کتاب فقه مقارن آیت الله جناتی نیز رونمایی خواهد شد.

راه اندازی رادیو وحدت که از اول ربیع الاول برنامه‌های خود را آغاز کرده یکی از مهمترین برنامه‌های این کنفرانس است و پایگاه اطلاع رسانی ویکی وحدت با موضوع شخصیت‌های حقیقی و حقوقی مهم جهان اسلام و محتوا‌های مربوط به وحدت جهان اسلام و کشور‌های اسلامی در این کنفرانس راه اندازی خواهد شد.

مراسم اختتامیه این کنفرانس با حضور برخی از چهره‌های برجسته کشور در عصر دوشنبه ۱۲ آبان مصادف با ۱۶ ربیع الاول و شب میلاد پیامبر اکرم (ص) برگزار خواهد شد.

وبسایت تحلیلی خبری بیلبورد چی

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان