شما اینجا هستید
اقتصاد و بازار » اما و اگر‌های افزایش قیمت لوازم خانگی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بیلبورد چی،

حمیدرضا غزنوی – سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی در برنامه ۱۸/۳۰ بیلبورد چی با موضوع “درخواست افزایش قیمت لوازم خانگی” گفت: ما باید به مقیاسی از تولید برسیم تا با افزایش آن، قیمت لوازم خانگی را متعادل کنیم اما در این مسیر با موانعی مواجه هستیم.
وی گفت: افزایش قیمت نهاده‌های تولید، حمایت نشدن بخش خصوصی و افزایش قاچاق از مواردی است که بازار لوازم خانگی را نامتعادل می‌کند.
حمیدرضا غزنوی با بیان اینکه قاچاق در کشور فراوان و بازار از این پدیده متاثر است، گفت: لوازم خانگی به عنوان کالای نهایی برای مصرف کننده افزایش قیمت داشته است.
وی افزود: برخی از محصولات در این مدت هم افزایش قیمت و هم کاهش عرضه داشته است؛ البته این به معنای کاهش تولید نیست؛ بلکه عوامل دیگری در کاهش عرضه دخیل بوده است.

سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی درباره درخواست افزایش قیمت گفت: تولیدکنندگان باید مدارک افزایش قیمت را به سازمان حمایت ارسال کنند.
غزنوی افزود: حساسیت روی کالا‌های لوازم خانگی زیاد است و کنترل می‌شود، اما افزایش قیمت نهاده‌هایی مثل ورق فولاد به چشم مصرف کننده نمی‌آید.
وی گفت: در ورق فولاد شاهد افزایش قیمت زیاد هستیم، اما هیچ کس جوابگوی این افزایش قیمت نیست. آلمونیوم و بقیه ورق‌ها بیش از ۲۰۰ درصد افزایش قیمت داشته است.
سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی افزود: در وزارت صمت ما چهار وزیر عوض کرده ایم و بازار فولاد متاثر از این تحولات است.
وی با انتقاد از حمایت نشدن صنعت لوازم خانگی که بیشتر خصوصی است، افزود: خودرو از هر چند ماه افزایش قیمت می‌خورد، چون دست دولت است، اما از بخش خصوصی حمایت نمی‌شود.
هاشمی دبیر انجمن صنایع لوازم خانگی در پاسخ به این سوال که چرا درخواست افزایش قیمت برای لوازم خانگی داده شده است، گفت: چرا افزایش قیمت ندهیم؛ در حالی که فولاد ۲۱۲ درصد افزایش قیمت داشته است.
وی افزود: نهاد‌های تولید به طور میانگین بیش از ۱۵۰ درصد افزایش قیمت داشته است.
هاشمی گفت: با توجه به میزان ورق مصرفی و افزایش بقیه نهاده‌های تولید ما چاره‌ای جز افزایش قیمت نداریم.
وی افزود: سازمان حمایت مستندات تولید کنندگان را برای افزایش قیمت بررسی می‌کند.
حسن الهیاری – مدیرکل نظارت بر کالا‌های فلزی و معدنی سازمان حمایت هم گفت: اوایل سال که با شیب تند شاهد افزایش قیمت لوازم خانگی بودیم تصمیم به تشکیل کمیته افزایش قیمت شدیم و قرار شد این کمیته بر قیمت‌ها نظارت کند.
وی افزود: امسال تولیدات کالا‌های اساسی افزایش داشته است.
الهیاری افزود: افزایش قیمت بدون ثبت در سامانه نخواهیم داشت، اما اگر تولیدکنندگان مستندات افزایش قیمت را به سازمان ارائه کنند بعد از بررسی مجوز افزایش قیمت خواهند داشت.
وی گفت: همه مکلف به رعایت قیمت‌های مصوب هستند.

وبسایت تحلیلی خبری بیلبورد چی

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان