مقاوم سازی مانع تلفات در زلزله آوج - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
جامعه » مقاوم سازی مانع تلفات در زلزله آوج

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بیلبورد چی،

مهدیخانی افزود: با وقوع زلزله عصر شنبه در آوج، بلافاصله پنج تیم کارشناسی به این شهرستان اعزام شدند تا در آخرین وضعیت خسارت‌های وارد شده قرار بگیریم.

وی با بیان اینکه در همان ارزیابی‌های اولیه متوجه شدیم خوشبختانه این حادثه تلفات جانی در منطقه به همراه نداشته، تصریح کرد: با گذشت حدود ۲ روز از واقعه زلزله و در بررسی‌های به عمل آمده تاکنون خسارت‌ها در حد آسیب‌های جزیی به واحد‌های مسکونی و یا ریزش دیوار‌ها بوده است.

مهدیخانی اضافه کرد: روز گذشته نیز به همراه مدیرکل بنیاد مسکن استان و فرماندار آوج از روستا‌های خنداب و لوشکان (محل کانون اصلی زلزله) منصور، مشهد، اسماعیل آباد، سد چنگوره و برج‌های خرقان به منظور برآورد میزان خسارت‌های ناشی از زلزله بازدید میدانی صورت گرفت.

وی یادآور شد: در خصوص برآورد میزان خسارت به اماکن تاریخی و فرهنگی، قرار شد کارشناسان میراث فرهنگی و گردشگری دربازدید از برج‌های خرقان و کاروانسرای شاه عباسی تا پنجشنبه هفته جاری گزارش خود را به مدیریت بحران اعلام کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین افزود، امروز نیز به همراه مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بازدیدی از راه‌های روستایی، پل‌ها و ابنیه‌های موجود در شهرستان آوج را به منظور ارزیابی خسارت‌های احتمالی وارد شده خواهیم داشت.

زمین‌لرزه‌ای به قدرت ۵.۴ ریشتر در مقیاس امواج درونی، در ساعت ۱۵ و ۴ دقیقه و ۱۵ ثانیه روز شنبه شهرستان آوج را لرزاند.

کانون اصلی این حادثه روستا‌های خنداب و لوشکان واقع در ۲۵ کیلومتری شهرستان آوج بودند.

استان قزوین دارای ۸۴۰ روستا که ۱۰۰ روستای آن در شهرستان آوج که در ۱۲۰ کیلومتری جنوب قزوین قرار دارد، واقع شده است.

وبسایت تحلیلی خبری بیلبورد چی

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان