پوتین ادعای جو بایدن را رد کرد - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
بین الملل » پوتین ادعای جو بایدن را رد کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بیلبورد چی،

به نقل از ایرنا، پوتین در گفت وگویی با شبکه یک تلویزیون روسیه گفت: عجیب است که این گونه اظهارات را می‌شنوم. برای نخستین بار این اطلاعات در رسانه‌های آمریکایی در تابستان گذشته منتشر شد. سپس مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا با سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه و مارک اسپر رئیس پنتاگون با همتای روسی خود در تماس‌های تلفنی در این باره صحبت کردند.

رئیس جمهوری روسیه افزود: پس از آن مقام‌های آمریکایی در سطح عالی نظامی و سپس در سطح مدیریت سازمان‌های اطلاعاتی اعلام کردند که شواهد برای اثبات این ادعا علیه روسیه ندارند. این بسیار عجیب است که برخی در آمریکا روزنامه‌های کشور خود را می‌خوانند، اما اظهارات مقام‌های رسمی کشور خود را نادیده می‌گیرند.

به گفته پوتین، روسیه از ابتدای حضور نیرو‌های آمریکایی در افغانستان از آن حمایت و در گذشته از قطعنامه مربوطه شورای امنیت حمایت کرد. من بر این باورم که حضور نیرو‌های آمریکایی در افغانستان با منافع ملی ما مغایرتی ندارد.

وی ادامه داد: بنابراین روسیه نیازی به مبارزه با حضور نیرو‌های آمریکایی در افغانستان ندارد. همکاری با آمریکا هم در سطح سازمان‌های اطلاعاتی به رغم اختلافات فراوان دو کشور همچنان ادامه دارد.

پوتین گفت: این همکاری شامل حل مناقشه در سوریه و مبادله اطلاعات در مورد مبارزه با تروریسم می‌شود و باید به این نکته اشاره کنم که حضور نیرو‌های آمریکایی در افغانستان از نظر ما فعالیت ضدتروریستی محسوب می‌شود.

وی خاطرنشان کرد که حتی از ترامپ بخاطر دریافت اطلاعات از آمریکا که چند بار موجب جلوگیری از اقدام تروریستی در روسیه شد، قدردانی کرد.

پوتین در ادامه مصاحبه تلویزیونی، همکاری روسیه با آمریکا را دوجانبه خواند و خاطرنشان کرد: به همین دلیل اظهاراتی همچون ادعای بایدن عجیب بنظر می‌رسد و بی اساس است.

وبسایت تحلیلی خبری بیلبورد چی

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان