هراس دشمن از شکل‌گیری قدرت اسلامی - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
دین و اندیشه » هراس دشمن از شکل‌گیری قدرت اسلامی

به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، دکتر علی عسکری در این دیدار با بیان اینکه نظام سلطه می‌کوشد از شکل‌گیری قدرت اسلامی در منطقه جلوگیری کند، گفت: مطالعات نظام سلطه و در رأس آن آمریکایی‌ها هم نشان می‌دهد قدرت آینده در منطقه اسلامی‌شکل خواهد گرفت و تمدن‌سازی جدید با توجه به گسترش دین اسلام، طراوت انقلاب اسلامی و استعداد سرزمین‌های اسلامی در این منطقه واقع خواهد شد.

هراس دشمن از شکل‌گیری قدرت اسلامی

وی افزود: نظام سلطه می‌داند که چنین قدرتی در مقابل دنیای غرب خواهد ایستاد و همین امر موجب شده است تا با همه قوا در برابر شکل‌گیری چنین قدرتی بایستد و با ایجاد اختلافات قومی و دینی، مانع وحدت مسلمانان و موجب اختلافات خون‌بار در این منطقه شود.
رئیس رسانه ملی با اشاره به اینکه کانون این برنامه‌ها ایجاد اختلاف میان شیعه و سنی است، گفت: بعد از تحریم مالی و جنگ اقتصادی هنوز این تفرقه‌افکنی از اولویت‌های نظام سلطه در مقابل ماست و باید کوشید این اتفاق هیچ‌گاه رخ ندهد.

دکتر علی عسکری با تأکید بر اهمیت توجه به قدرت مسلمانان چه در سطوح کلان راهبردی و چه در سطح داخلی افزود: این موضوع، پیچیده و دارای ابعاد مختلفی است و همان‌طور که سال‌ها قبل پیشنهاد دادم، باید مرکزی برای مطالعات شیعه و سنی ایجاد شود تا هم به تحلیل اوضاع بپردازد و هم راهبرد‌ها را مشخص کند.

وی با تأکید بر اینکه صداوسیما می‌تواند چه در زمینه تشکیل این مرکز در رسانه ملی و چه کمک به تشکیل آن در مجمع تقریب مذاهب فعالانه عمل کند، گفت: این مرکز باید از بالاترین سطوح راهبردی تا مسائل تاکتیکی مطالعه کند و توصیه نامه ارائه دهد.

رئیس سازمان صدا و سیما از آمادگی همکاری رسانه ملی با این مجمع در همه زمینه‌ها از تولید برنامه با قالب‌های متنوع ترکیبی، گفتگو محور و نمایشی تا پوشش خبری رویداد‌ها خبر داد و از اعضای این مجمع خواست پیشنهادهایشان را در این زمینه ارائه دهند.

حجت‌الاسلام حمید شهریاری، دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی نیز در این دیدار با تبیین اوضاع امروز کشور‌های اسلامی و تلاش نظام سلطه و مرتجعان برای القای تفکرات افراطی و تفریطی، از تفرقه افکنی به عنوان محوری‌ترین عملیات دشمنان اسلام در منطقه یاد کرد و گفت: دشمنان اگر بتوانند، با جنگ‌افروزی و اگر موفق نشوند با هجمه‌های رسانه‌ای به دنبال تنازع در میان مسلمانان اند و کشور ما نیز از آفات این تفرقه‌افکنی میان مسلمانان بی‌نصیب نمانده است.

وی با تأکید بر اینکه باید در مقابل این فتنه دشمنان هوشیارانه عمل کرد، گفت: موضوع وحدت در کشور ما موضوع امنیت ملی ما و حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی است، زیرا طلایه‌دار پرچم استکبار ستیزی هستیم و در نوک پیکان حمله دشمنان قرار داریم.
حجت‌الاسلام شهریاری با بیان اینکه وظیفه ما در مقابل تفرقه افکنی دشمنان اقداماتی اساسی و بنیادین است، افزود: وظیفه همه ما و مدیرانی که در حوزه جنگ نرم فعالیت می‌کنند، تحقق تمدن اسلامی در سایه وحدت مسلمانان است و رسانه ملی به عنوان مهم‌ترین دستگاه رسانه‌ای کشور بار سنگینی بر دوش دارد.

وی با اشاره به راه‌اندازی رادیو وحدت گفت: این طلیعه و نشانی از همت رسانه ملی برای وحدت اسلامی است و امیدواریم اهمیت مسئله وحدت در قبال سایر موضوعات به‌خوبی تبیین شود.

در این نشست اعضای مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی علاوه بر اینکه خواستار پوشش هشت وبینار تخصصی منطقه‌ای این مجمع در هفته وحدت شدند درخواست کردند تا رسانه ملی در زمینه‌های مختلف در شبکه‌های سیما و صدا با ساختارهایی، چون مستند، برنامه‌های گفتگو محور، سخنرانی و… در هفته وحدت و دیگر ایام در زمینه تحقق وحدت مسلمانان کوشا باشد.

معاونان رسانه ملی نیز در این نشست از آمادگی معاونت‌های برنامه‌ساز برای پوشش رویداد‌های هفته وحدت و برنامه‌های این مجمع خبر دادند.

وبسایت تحلیلی خبری بیلبورد چی

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان