فروش دارا دوم از ابتدای آبان - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
اقتصاد و بازار » فروش دارا دوم از ابتدای آبان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بیلبورد چی،

خانم صباغیان در مقایسه تعداد متقاضیان سهام دارا یکم با دارا دوم به بیلبورد چی گفت: تعداد متقاضیان در پذیره نویسی معاملات صندوق پالایشی یکم (دارا دوم) که از ۴ شهریور امسال آغاز شد و به مدت ۲۶ روز ادامه داشت در مقایسه با دارا یکم تفاوت زیادی نداشت.
پذیره‌ نویسی صندوق پالایشی یکم که شامل باقی‌مانده سهام دولت در پالایشگاه‌های تهران، بندرعباس، اصفهان و تبریز است، تا پایان شهریور با تخفیف ۲۰ درصدی پایان یافت. مطابق مقررات، یک ماه بعد از پایان پذیره‌نویسی باید امکان معامله و فروش برای صندوق‌های ETF فراهم شود.

مدیر نظارت بر نهاد‌های مالی سازمان بورس افزود: تا پایان معاملات هفته قبل، ۲۰ درصد به سرمایه سهامداران صندوق دارا دوم اضافه شده است. نیمی از نماد‌های صندوق ETF دارا دوم، معروف به پالایش یکم در بورس، با افزایش قابل توجه قیمت همراه بود و زمان ارائه صندوق دارا سوم، که شامل سهام خودرو‌ها و فلزات است، هنوز مشخص نشده است.

صباغیان درباره عرضه سهام دارا سوم به بورس گفت: در آینده‌ای نزدیک سهام سه بانک تجارت، ملت و صادرات به بورس عرضه خواهد شد. دارا سوم با ۲۰ درصد تخفیف و با محدودیت خرید تا سقف سرمایه گذاری ۵ میلیون تومان خواهد بود.

وبسایت تحلیلی خبری بیلبورد چی





اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان