شما اینجا هستید
سیاست » همتی به عراق رفت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بیلبورد چی،

 همتی در رأس هیئتی با هدف گسترش همکاری‌های بانکی در حوزه مناسبات بازرگانی و دیدار و گفتگو با مقامات بلند پایه از جمله نخست‌وزیر، وزیر دارایی و رئیس کل بانک مرکزی عراق به بغداد سفر کرده است.

وی در سفر امروز قرار است به ترتیب با «مصطفی غالب مخیف» رئیس کل بانک مرکزی، «سالم جواد عبدالهادی الچلبی» رئیس بانک تجارت، «علی عبدالامیر علاوی» وزیر دارایی و «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر عراق دیدار و گفتگو کند.

این دومین سفر رئیس کل بانک مرکزی ایران به عراق در چهار ماه گذشته است.

همتی ۲۸ خرداد نیز از بغداد دیدن کرد.

وی در سفر قبلی خود با نخست‌وزیر، رئیس کل بانک مرکزی و وزیر دارایی عراق درباره مناسبات مالی و اقتصادی و توسعه روابط دو کشور دیدار و گفتگو کرده بود.

همتی در پایان دیدار خود با وزیر دارایی عراق گفته بود که طرف عراقی برای پرداخت همه مطالبات مالی ایران اعلام آمادگی کرده است.

رئیس کل بانک مرکزی ایران بخش مهم رایزنی‌ها و گفتگو‌های خود را مرتبط با مطالبات مالی ایران در نتیجه فروش انرژی (گاز و برق) به عراق دانست.

همتی همچنین در دیدار «علی محسن اسماعیل الحلاق» همتای عراقی خود گفته بود که دو طرف درباره به‌کارگیری ساز وکار مشترک برای شتاب در تأمین کالا‌های اساسی مورد نیاز ایران از محل مطالبات پولی کشورمان توافق کردند.

وی افزود که بر اساس تفاهم گذشته میان دو کشور، پیش‌بینی شده بود، از منابعی که در کشور عراق داریم برای خرید کالا‌های غیرتحریمی و اساسی استفاده کنیم؛ در این دیدار‌ها نیز به تفاهم‌های خوبی دست یافتیم.

رئیس کل بانک مرکزی ایران در پایان سفر خرداد گذشته خود به دیدار نخست‌ وزیر عراق رفت و الکاظمی در این دیدار گفته بود که شخصاً دستور داده‌ام مشکلات مرتبط با پرداخت مطالبات مالی ایران حل شود.

وبسایت تحلیلی خبری بیلبورد چی

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان