جزئیات طرح تامین کالای اساسی - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
اقتصاد و بازار » جزئیات طرح تامین کالای اساسی

حمیدرضا حاجی بابایی در برنامه تیتر امشب بیلبورد چی گفت: طرح تامین کالای اساسی در بیش از ۲۰ جلسه کارشناسی با حضور دستگاه‌های مختلف بررسی شده است تا بتوانیم به نحوی آن را اجرا کنیم که هم ساختار بودجه تغییر نکنیم هم تورم ایجاد نشود و هم بتوانیم به اقشار ضعیف و متوسط کمک کنیم.

حاجی بابایی، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: اعتبار طرح تامین کالا‌های اساسی رقمی به سقف بودجه اضافه نمی‌کند.

وی با بیان اینکه در اصل نوعی جابجایی در یارانه‌های مختلفی که دولت می‌پردازد، صورت می‌گیرد، اضافه کرد: در این طرح از دولت خواسته می‌شود که ۱۵۰ هزار میلیارد تومانی که به عنوان یارانه به جا‌های مختلف اختصاص می‌دهد، برای طرح تامین کالا‌های اساسی صرف شود.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس درباره چگونگی محاسبه رقم ۳۰ هزار میلیارد تومان برای پرداخت سبدکالا‌های اساسی اظهار داشت: در سال ۹۵ نیز سبد کالایی در نظر گرفته شد برای کالا‌هایی از جمله گوشت، روغن، شکر و .. رقمی حدود ۵۰ هزار تومان به دست آمد که اکنون این رقم برای امسال ۱۲۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

وی افزود: بر این اساس اگر بخواهیم به ۲۰ میلیون نفر از دهک‌های پایین جامعه از اول مهرماه سبد کالا پرداخت کنیم به ازای هر نفر باید ۱۲۰ هزار تومان به مدت ۶ ماه بپردازیم و برای ۴۰ میلیون نفر دیگر نیز همین رقم در نظر گرفته می‌شود، اما نیمی از آن را دولت می‌پردازد و نیم دیگر را خودشان باید پرداخت کنند.

حاجی بابایی گفت: مجموع این ارقام بالغ بر ۳۰ هزار میلیارد تومان شده است.

محسن زنگنه عضو کمیسیون برنامه و بودجه هم با بیان این که دولت مکلف به حمایت از اقشار ضعیف و تامین کالا‌های اساسی برای آنهاست گفت: همین الان هم در بسیاری از کشور‌ها در جنوب شرق آسیا و خود آمریکا هم این نوع کمک‌ها وجود دارد و هیچ پولی هم خلق نمی‌شود که بخواهد تورم ایجاد کند.

زنگنه گفت: در شرایط فعلی هیچ اشکالی ندارد که دولت اموالی را بفروشد و آن را صرف کمک به مردم و حقوق بگیران کند.

آپلود می شود…

وبسایت تحلیلی خبری بیلبورد چی

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان