مراقبِ پیشرفته آسمان ایران - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
جامعه » مراقبِ پیشرفته آسمان ایران

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بیلبورد چی،

 امیر الهامی، جانشین فرمانده پدافند نیروی هوایی ارتش امروز دوشنبه در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاورد‌های دفاع مقدس با عنوان”اقتدار ۴۰” گفت: با تجربیات ارزشمندی که از سال‌های دفاع مقدس بدست آوردیم و وجود دانشمندان کشور، ترکیبی از دانش و تجربه را به گونه‌ای به میدان آوردیم که نتیجه آن اقتدار، قطع وابستگی و نمایش نمونه‌های مختلف از قدرت ارتش جمهوری اسلامی ایران شده است.

سامانه‌های فرماندهی و کنترل ارتش با نمونه‌های خارجی رقابت می‌کنند

جانشین فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش با تاکید بر اینکه در ارتش ایران تجهیزات و سامانه‌هایی ساخته شده که سبب برتری بر دشمن می‌شود، تصریح کرد: این سامانه‌ها ۱۰۰ درصد داخلی و توسط ارتش جمهوری اسلامی طراحی شده است و در بخش فرماندهی و کنترل، دستاورد‌های پدافند هوایی بر لبه تکنولوژی حرکت می‌کند.

وی یادآور شد: هیچ کشوری در دنیا سامانه فرماندهی و کنترل به روز خود را در اختیار کشور دیگری قرار نمی‌دهد، بر همین اساس ما از سال‌ها پیش بر آن شدیم که یک سامانه فرماندهی و کنترل کاملا پویا، روزآمد، گسترده و فعال طراحی و تجهیز کنیم و امروز چنین سامانه‌ای به طور کاملا ایرانی تولید شده و به جرات می‌گویم پویاترین و فعالترین سامانه فرماندهی وکنترل در کشور است.

الهامی گفت: پدافند هوایی ارتش امروز در بخش طراحی، ساخت و تعمیرات به هیچ کشوری نیاز ندارد.

جانشین فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش افزود: در حوزه تجهیزات درگیری و موشکی در همه حوزه‌های ارتفاع کم، متوسط و بالا صاحب تجهیزات ایرانی هستیم.

مصداق آن سامانه«باور ۳۷۳» که مظهر خودباوری، تلفیق توانمندی سربازان پدافند هوایی ارتش و دانشمندان ما در وزارت دفاع است و این سامانه با نمونه‌های مشابه خود در دنیا رقابت می‌کند.

الهامی درباره همکاری مشترک ارتش و سپاه هم گفت: در سال‌های دفاع مقدس بسیاری از عملیات‌ها علیه دشمن با همکاری مشترک ارتش و سپاه طراحی و با موفقیت قاطع به سرانجام رسید که در تاریخ ثبت شده است.

در شرایط کنونی هم با استفاده از همان تجربیات و پیروی از دستورات فرمانده کل قوا نیاز امروز کشور را درک کرده و دست در دست یکدیگر طراحی تجهیزات و عملیات‌ها را در کنار یکدیگر انجام داده و رزمایش‌های مشترک را عملیاتی می‌کنند.

پدافند هوایی در عملیات والفجر هشت ۷۰ فروند هواپیمای دشمن را ساقط کرد

الهامی با اشاره به گوشه‌ای از رشادت‌های پدافند هوایی ارتش در ۸ سال دفاع مقدس گفت: به عنوان فقط یک نمونه کوچک باید به عملیات والفجر ۸ توجه کرد که در این عملیات بیش از ۷۰ فروند هواپیمای دشمن بعثی سرنگون شد و این موفقیت به دلیل طراحی هوشمندانه پدافند هوایی ارتش بود.

وی خاطرنشان کرد: فرمانده کل قوا در تعریف عملیات والفجر ۸ فرمودند که هوانیروز و دفاع معجزه آسیای زمین به هوا چنان بی‌سابقه بوده که سبب این موفقیت شده است. البته مصادیق چنین موفقیت‌هایی در ۸ سال دفاع مقدس کم نیست.

نمایشگاه ملی دستاورد‌های دفاع مقدس و مقاومت با عنوان«اقتدار۴۰» و با شعار محوری «ما قوی هستیم» به مناسبت چهلمین سالگرد حماسه دفاع مقدس، از دوم تا ۹ مهر در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برپا است و علاقمندان می‌توانند از ساعت ۹ تا ۱۶ از این نمایشگاه بازدیدکنند.

وبسایت تحلیلی خبری بیلبورد چی

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان