شما اینجا هستید
جامعه » پرشور کردن اربعین با کمک به نیازمندان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بیلبورد چی،

 حجت الاسلام علی رضا پناهیان در نخستین نشست هم اندیشی جمعی از فعالان مردمی اربعین با اشاره به اینکه شور اربعین برای هیأتی‌ها بالاتر از عاشورا و محرم است، تصریح کرد: کمک کردن به مومنان و نیازمندان یکی از راه‌های پرشور کردن اربعین امسال است که در این شرایط کرونا و شرایط سخت اقتصادی می‌تواند به داد مردم برسد. ما امروز در شرایط خاصی قرار گرفته‌ایم و طبیعتا این شرایط وظایف جدیدی را بر عهده ما گذاشته است.

وی با بیان اینکه تاکید مقام معظم رهبری بر فعالیت هیأتی‌ها به دلیل منظم بودن این افراد است، عنوان کرد: شکوه درک هیأتی‌ها در مراسمات محرم مشخص شده و نشان داد هیأت مکان رشد عقلانیت و حکمت است. اگر هیأتی‌ها در ماه محرم این رفتار منطقی را از خود نشان نمی‌دادند، دشمنان اهل بیت (ع) می‌توانستند ضربه محکمی به این دستگاه وارد کنند.

پناهیان با بیان اینکه برکات بسیاری در این مانور منظم محرم امسال پنهان است، خاطرنشان کرد: البته این منافع در این موقعیت بحرانی وجود داشت وگرنه در صورت نبود این شرایط لزومی برای محدود کردن هیأت‌ها به منظور اثبات برخی نکات وجود نداشت. ما اگر اربعین را نمی‌توانیم به دلیل شرایط کرونایی برگزار کنیم، نباید تمام فعالیت را به کمک به نیازمندان محدود کنیم بلکه حفظ شعائر نیز باید در این ایام به خوبی انجام شود.

وی با اشاره به اینکه امسال شعر‌های بسیاری در فراق کربلا سروده خواهد شد، ابراز کرد: طبق فرموده مقام معظم رهبری امسال اگرچه نمی‌توانیم به زیارت اباعبدالله (ع) برویم، ولی باید به مناجات با ایشان بپردازیم و مناجات با امام نیز باید به صورت عمومی و با صدای بلند باشد. امسال باید رضایت امام حسین (ع) را جلب کنیم و دعای کمیل، دعای ابوحمزه ثمالی و مانند این دعا‌ها می‌تواند الگو‌های بسیار خوبی برای مناجات امسال باشد.

پناهیان افزود: تمام فعالان اربعین امسال می‌توانند یک مستندساز، نویسنده و شاعر شوند. اربعین روز زیارت شهدا است و ماهم می‌توانیم با مراسم و یا بی مراسم امسال به زیارت شهدایی برویم که مدیون آن‌ها هستیم. امام باقر (ع) به روضه در صحرا تاکید کرده‌اند که امسال می‌توانیم شاهد آن باشیم و یک پیشنهاد دیگر خواندن زیارت عاشورا و سلام به اباعبدالله (ع) از بالای پشت بام‌های خانه‌ها است.

این استاد حوزه علمیه از برنامه جدی برای تزئین شهر‌ها متناسب با حال و هوای اربعین و کربلا به عنوان یک راهکار دیگر برای اربعین امسال یاد کرد و گفت: بسیاری از میادین شهر‌ها مزاحمتی برای مردم ندارند و می‌توان با برپایی موکب‌های عزاداری و پخش نوحه‌ها اتفاقات جالبی را رقم زد.

وبسایت تحلیلی خبری بیلبورد چی

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان