انتخاب رشته کنکور ۹۹ آغاز شد - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
مدرسه ، حوزه و دانشگاه » انتخاب رشته کنکور ۹۹ آغاز شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بیلبورد چی،

بر اساس برنامه زمان بندی از پیش تعیین شده سازمان سنجش آموزش کشور، فرایند انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۹ از روز چهارشنبه دوم مهرماه در درگاه این سازمان به نشانی اینترنتی www.sanjesh.org آغاز شد و تا روز شنبه پنج ادامه دارد.

سازمان سنجش همچنین برای داوطلبان مجاز به انتخاب رشته، سامانه انتخاب رشته مجازی را فعال کرده است که در این فرایند سازمان برای داوطلبان انتخاب رشته پیشنهادی انجام می‌دهد. هزینه این انتخاب رشته ۱۰ هزار تومان است.

در کنکور سراسری ۹۹ تعداد یک میلیون و ۱۲ هزار و ۶۳۲ نفر از مجموع یک میلیون و ۳۸۴ هزار و ۳۳۲ داوطلب مجاز به انتخاب رشته در کنکور شدند، ظرفیت پذیرش نیز بیش از ۱۷۵ هزار نفر است.

در صورت اتمام فرایند انتخاب رشته، شماره رسید ۱۵ رقمی توسط سیستم در اختیار کاربر قرار می‌گیرد. امسال برای نخستین بار، انتخاب رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی باید در فرم انتخاب رشته سازمان سنجش وارد شود.

در صورتی که در زمان ثبت نام، اعلام علاقه مندی به رشته‌های با آزمون دانشگاه پیام نور و دانشگاه‌ها وموسسات آموزش عالی غیرانتفاعی صورت نگرفته است، داوطلبان با پرداخت مبلغ ۱۸ هزار و ۶۰۰ تومان از طریق درگاه سازمان سنجش می‌توانند نسبت به اعلام علاقه مندی به رشته‌های مذکور اقدام کنند.

متقاضیان علاقه‌مند به انتخاب رشته‌های تحصیلی واحد‌های دانشگاه آزاد اسلامی (بجز متقاضیان چهار رشته پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی) باید به درگاه دانشگاه آزاد اسلامی (www.azmoon.org) مراجعه کنند.

سازمان سنجش آموزش کشور امروز چهارشنبه آخرین اصلاحات مرتبط با رشته‌های جدید کنکور سراسری را برای انتخاب رشته داوطلبان در درگاه خود منتشر کرد.

کنکور سراسری از ۲۹ مرداد ماه تا اول شهریور ماه در سراسر کشور و با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.

وبسایت تحلیلی خبری بیلبورد چی

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان