گله حریرچی از نبود امکانات - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
سلامت » گله حریرچی از نبود امکانات

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بیلبورد چی،

 دکتر ایرج حریرچی معاون کل وزیر بهداشت در برنامه تیتر امشب بیلبورد چی با بیان این که صبر و تحمل و توان پزشکان و پرستاران هم حدی دارد از نبود امکانات و منابع مالی گله کرد و گفت:
حریرچی همچنین با بیان این که قربانیان کاهش رعایت پروتکل‌ها خود مردم هستند گفت: آن‌هایی که رعایت نمی‌کنند مسئول ابتلای دیگران هستند و تنها نمی‌شود با امر به معروف و تذکر و توصیه و خواهش و تمنای ما این مشکل را حل کرد بلکه باید به صورت جدی‌تر به این موضوع رسیدگی کرد:
معاون کل وزیر بهداشت گفت: ویروس در سطح جهانی جهش کرده است و سرایت پذیری آن بیشتر شده است الان اگر یک فرد خانواده مبتلا شود بقیه افراد خانواده او و آن‌هایی که با او تماس دارند نیز مبتلا خواهند شد.

حریرچی گفت: بیماری زایی ویروس افزایش پیدا کرده است و طبق خبر‌های رسیده دانشمندی گفته این تازه بازی اول پاندمی است.

معاون کل وزیر بهداشت گفت: روند افزایش بیماری را داریم در اصفهان، آذربایجان شرقی، قم، کهگیلویه و بویر احمد حالت شبه انفجاری داریم  و مثل همه دنیا ۸ تا ۱۲ درصد موارد بستری ما فوت می‌کنند و ۵۰ درصد کسانی که در آی سی یو بستری می‌شوند فوت می‌کنند.

او گفت: ۱۵ تا ۲۰ درصد موارد فوتی‌های روزانه کشور به علت کروناست یعنی از هر هزار نفر که در روز فوت می‌کنند ۲۰۰ نفر به علت کروناست.

معاون کل وزیر بهداشت با ابراز نگرانی شدید از این که وضعیت ۲۹ استان کشور در حالت هشدار و قرمز قرار دارد گفت: افزایش اختیارات محلی و استانی متناسب با شرایط هر منطقه می‌تواند تصمیم گیری را سریع‌تر و به مدیریت و کنترل بیماری سرعت ببخشد.

استاندار اصفهان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین، و معاون استانداری آذربایجان شرقی هم در ارتباط تصویری و تلفنی با برنامه با اشاره به کاهش رعایت پروتکل‌ها توسط مردم، از اقدامات انجام گرفته و آمار مبتلایان و مرگ و میر استان خود گزارش دادند.

وبسایت تحلیلی خبری بیلبورد چی

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان