برنامه های ملی هفته دفاع مقدس - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
تاریخ » برنامه های ملی هفته دفاع مقدس

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بیلبورد چی،

 سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری گفت:‌ نخستین برنامه توفیق ارتباط معنوی پیشکسوتان جهاد و مقاومت در تهران و مراکز کشور با ولی امر مسلمین و فرماندهی معظم کل قوا و بهره مندی از فرامین و رهنمود‌های معظم له است.

وی افزود: تجلیل و تکریم یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس، برگزاری نمایشگاه ملی دستاورد‌های دفاع مقدس در تهران و مراکز استان‌ها و افتتاح هشت موزه دفاع مقدس در استان‌های اردبیل، البرز، ایلام، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی، خوزستان، قم و مرکزی از دیگر برنامه‌های این هفته است.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با اشاره به این که این هفته از ۵۴۰ کلان طرح تحقیقاتی دفاع مقدس به عنوان مرجع اصلی و تأیید شده در این حوزه رونمایی خواهد شد، گفت: همچنین این هفته موزه و سراسر نمای مقاومت شهید سلیمانی و نمایشگاه پایان حکومت داعش آغاز به کار می‌کند و ده‌ها پروژه دفاعی، امنیتی و سازندگی در نیرو‌های مسلح رونمایی می‌شود و صد‌ها پروژه عمرانی، بهداشتی، درمانی، فرهنگی و هنری در سراسر کشور آغاز به کار خواهد کرد.

سرلشکر باقری رونمایی از صد‌ها عنوان کتاب دفاع مقدس و مقاومت به مناسبت ۳۰ برابر شدن چاپ و نشر کتاب در این حوزه را از دیگر برنامه‌های این هفته اعلام کرد و گفت: تهیه و تولید مجموعه مستند ۱۰۰ قسمتی دفاع مقدس با عنوان روایت معیار آغاز می‌شود که هدف از آن معرفی صحیح و شایسته حماسه دفاع مقدس است که با همکاری صدا و سیما و بنیاد حفظ آثار انجام می‌شود.

وی افزود: تهیه و تولید ۱۰۰ قسمت برنامه ترکیبی با هدف معرفی عملیات‌های رزمندگان اسلام با استفاده از شیوه‌های پویانمایی، اینفوگرافی و موشن گرافی توسط صدا و سیما با همکاری بنیاد حفظ آثار از دیگر برنامه‌های هفته دفاع مقدس امسال خواهد بود.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح از تلاش همه فرماندهان سازمان‌های نیرو‌های مسلح، دولت، مسئولان دستگاه‌های دولتی و غیر دولتی، نمایندگان مجلس، رئیس و مدیران رسانه ملی و رسانه‌ها و مطبوعات کشور، ائمه جمعه و جماعات، استانداران و فرمانداران، اعضای شورای اسلامی شهر، شهرداران سراسر کشور به ویژه مراکز استان ها، روسای سازمان‌های فرهنگی، تبلیغی و هنری کشور و مدیران حوزه‌های علمیه، دانشگاه ها، مدارس و مراکز آموزشی قدردانی کرد.

وی گفت: این عزیزان ما را در انجام مأموریت‌های حفظ آثار و نشر ترویج فرهنگ و آثار دفاع مقدس یاری کردند.

سرلشکر باقری افزود: همچنین از مسئولان و کارکنان خدوم بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در سراسر کشور قدردانی می‌کنم که در چند سال گذشته با مجاهدت و تلاش خستگی ناپذیر خود اقدامات بزرگ و ارزشمندی را انجام دادند و مقدمات و برنامه‌های گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس را تدارک دیدند.

ارتقای سطح پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

رئيس ستاد كل نيروهاي مسلح گفت: برگزاري پنج جشنواره ملي و بين المللي اسوه هاي صبر و مقاومت، طراحي و اجراي دوره هاي سبك زندگي جهادي رزمندگان اسلام در سراسر كشور و راه اندازي تشكل هاي همسران، مادران، خواهران و دختران شهدا و جانبازان در همه استان ها تعدادي از برنامه هاي ترويج فرهنگ دفاع مقدس و مقاومت است.

سردار سرلشكر پاسدار محمد باقري افزود: در تصويب ماده (86) قانون برنامه ششم توسعه مصوب مجلس شوراي اسلامي پيگيري شد تا دولت و تعدادي از سازمان ها، وزارتخانه ها نظير آموزش و پرورش، علوم، تحقيقات و فناوري و بهداشت، درمان و آموزش پزشكي مكلف به حمايت و پشتيباني از نشر و ترويج ارزش هاي دفاع مقدس شدند.

رئيس ستاد كل نيروهاي مسلح افزود: همچنين نشست هاي هم انديشي فرماندهان نيروهاي مسلح و رئيس و معاونان سازمان صدا و سيما براي همكاري و هماهنگي در نشر و ترويج ارزش هاي دفاع مقدس و مقاومت انجام شده است.

سرلشكر باقري گفت: براي ارتقاء سطح و تقويت پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس با تصويب مقام معظم رهبري براي توليد نظريه و پژوهش هاي راهبردي و بنيادي تلاش هايي صورت گرفت و از اين طريق به سوال ها و ابهامات و نيازهاي پژوهشي حوزه دفاع مقدس و مقاومت پاسخ داده شد.

وبسایت تحلیلی خبری بیلبورد چی

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان