فروش اوراق سلف نفتی از دستور کار خارج شد - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
اقتصاد و بازار » فروش اوراق سلف نفتی از دستور کار خارج شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بیلبورد چی،

  “اسحاق جهانگیری” امروز(دوشنبه) در جلسه شورای اقتصاد با تاکید بر اینکه باید جهت گیری‌های اصلی بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور متمرکز بر حل مسائل و رفع دغدغه‌های اصلی اقتصاد کشور باشد، گفت: یکی از این مسائل گرانی و تورم است که باید برنامه‌هایی دقیق برای کنترل و مهار تورم و گرانی در لایحه بودجه سال آینده تدوین شود و به‌عنوان جهت گیری‌های اصلی آن لحاظ شود.

معاون اول رئیس جمهوری در این جلسه گفت: برنامه های حمایتی نظیر ارائه تسهیلات بانکی باید با حداقل نرخ سود مدنظر قرار گیرد تا بخش خصوصی نسبت به سرمایه گذاری ترغیب شود.
او بهبود فضای کسب و کار را از ضرورت های اقتصاد برشمرد و افزود: این موضوع باید در تنظیم لایحه بودجه سال آینده لحاظ شده و استعلام های دست و پاگیر برای صدور مجوزهای کسب و کار حذف شود.
معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینکه کارگروه ویژه رفع موانع جهش تولید تشکیل و اولین جلسه آن فردا برگزار خواهد شد، گفت: در این کارگروه تلاش خواهد شد تا تصمیمات لازم برای حمایت از سرمایه گذاری و بهبود کسب و کار گرفته شود.

وی بهبود فضای کسب و کار را از دیگر ضرورت‌های اقتصاد کشور برشمرد و با تاکید بر اینکه این موضوع نیز باید در تنظیم لایحه بودجه سال آینده لحاظ شود، از استعلام‌های متعدد و دست و پاگیر و زمان بر برای صدور مجوز‌های کسب و کار‌های جدید در دستگاه‌ها انتقاد کرد و ازهیات مقررات زدایی خواست با تمرکز بیش از پیش بر حذف مقررات دست و پاگیر و استعلام‌های تکراری و موازی، زمینه راه اندازی کسب و کار‌ها در کشور را تسهیل نماید.

وی جهت گیری توسعه صادرات در تدوین بخشنامه بودجه سال ۱۴۰۰ را مثبت ارزیابی و خاطر نشان کرد: در کنار توسعه صادرات، مدیریت واردات نیز موضوعی پراهمیت است که البته لازم است به مدیریت تراز تجارت خارجی نیز توجه جدی صورت گیرد.

جهانگیری با قدردانی از تلاش‌ها و ابتکار‌های وزارت نفت برای صادرات و فروش نفت در شرایط فشار و تحریم، افزود: با وجود صدور مجوز‌های متعدد برای دستگاه‌هایی که داوطلب فروش نفت شده بودند، اما در نهایت دستگاهی جز وزارت نفت نتوانست در این زمینه اقدام موثری انجام دهد؛ بنابراین ضرورت توجه به سرمایه گذاری در بخش نفت برای افزایش توان تولید و صادرات وزارت نفت بیش از پیش احساس می‌شود.

در این نشست همچنین خرید تضمینی محصولات زراعی و باغی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تصمیمات لازم در خصوص قیمت خرید تضمینی این محصولات اتخاذ شد.

منبع: irinn
وبسایت تحلیلی خبری بیلبورد چی

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان