شما اینجا هستید
حوادث » انتشار تصاویر خصوصی زن جوان به قصد انتقام

به گزارش گروه حوادث بیلبورد چی، سرهنگ محمدعلی فرهودی، رئیس پلیس فتای قزوین، درباره این خبر گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان قزوینی مبنی بر انتشار تصاویر شخصی و خصوصی خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام، بلافاصله موضوع در دستور کار مأموران پلیس قرار گرفت.

وی ادامه داد: شاکی در اظهارت خود بیان کرد شخص ناشناسی با ایجاد یک صفحه مجازی در شبکه اجتماعی اینستاگرام تصاویر شخصی او را در فضای مجازی منتشر کرده و موجب واردشدن خدشه به آبرو و حیثت وی شده و الفاظ ناشایست و خلاف واقع به او نسبت داده است.

سرهنگ فرهودی گفت: کارآگاهان پلیس فتای قزوین با بررسی سرنخ‌های موجود و انجام اقدامات تخصصی رد مجرم را در فضای مجازی دنبال و ضمن شناسایی عامل انتشار تصاویر شاکی، با هماهنگی‌های قضائی به‌عمل‌آمده مجرم را دستگیر و به پلیس فتا منتقل کردند.

رئیس پلیس فتای قزوین تصریح کرد: متهم که از نزدیکان شاکی نیز هست، در مواجهه با مستندات پرونده ضمن اعتراف به جرم خود بیان کرد که صفحه اینستاگرامی متعلق به او بوده و در پی اختلافاتی که با شاکی داشته، به قصد انتقام‌جویی تصاویر وی را که در اختیار داشته در فضای مجازی منتشر کرده است.

این مقام مسئول ادامه داد: مطابق ماده ۷۴۵ قانون جرائم رایانه‌ای هرکس به‌وسیله سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی صوت یا تصویر یا فیلم خصوصی یا خانوادگی یا اسرار دیگری را بدون رضایت او جز در موارد قانونی منتشر کند یا در دسترس دیگران قرار دهد، به نحوی که منجر به ضرر یا عرفا موجب هتک حیثیت او شود، به حبس از ۹۱ روز تا دو سال یا جزای نقدی از پنج میلیون ریال تا ۴۰ میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

منبع: شرق

وبسایت تحلیلی خبری بیلبورد چی

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان