کتابخوانی یکی از شروط توسعه فرهنگی و اقتصادی در جامعه است - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
جامعه » کتابخوانی یکی از شروط توسعه فرهنگی و اقتصادی در جامعه است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری:

به گزارش گروه استان های بیلبورد چی از شهرکرد، جعفر مردانی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری در نشست انجمن کتابخانه‌های عمومی با بیان اینکه کتاب یکی از بهترین وسایل ارتباطی است، اظهار داشت: رشد کتابخوانی یکی از شروط اصلی توسعه فرهنگی و اقتصادی در جامعه است و باید مورد توجه احاد مردم قرار بگیرد.

او افزود: کتابخانه‌های مدارس، دانشگاه‌ها، کانون‌های پرورش فکری، کتابخانه‌های عمومی، نشریات آموزشی و … نقش بسزایی در تقویت فرهنگ مطالعه و کتابخوانی دارد.

 

مردانی با اشاره به توصیه‌های مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت کتابخوانی اضافه کرد: فرآیند کمال بشری به وسیله کتاب تحقق پیدا می‌کند و میزان توسعه هر کشور را میزان سرانه کتابخوانی مردم آن کشور تعیین می‌کند.

او با بیان اینکه نهاد کتابخانه‌های عمومی نقش بسزایی در ترویج کتاب و کتابخوانی دارد ادامه داد: به هر میزانی که برای کتاب و کتابخوانی هزینه شود کم است، هزینه در این مسئله به نوعی سرمایه‌گذاری است.

مردانی با تاکید بر حمایت مسئولان از نهاد کتابخانه‌های عمومی گفت: در عرصه فرهنگ نباید غفلت صورت بگیرد و تا رسیدن به افق ۱۴۰۴ راه‌های بسیاری وجود دارد، کتابخانه‌ها تولیدات خود را دارند و نباید از مسائل فرهنگی غفلت کنیم.

او افزود: در روز‌هایی که شیوع کرونا سلامت جامعه به چالش کشید، کارشناسان سلامت بهترین راهکار را برای در امان ماندن از این ویروس در خانه ماندن اعلام کردند، در این شرایط نیز همه نهاد‌ها به دنبال ایفای نقش در شرایط اجتماعی برآمدند و نهاد کتابخانه‌ها از این شرایط مستثنی نبود.

مردانی اضافه کرد: طبق گفته کارشناسان در روز‌های سخت کتاب می‌تواند آرامش را به افراد بر می‌گرداند و می‌توان گفت مطالعه و کتابخوانی از آموز‌ه‌های تربیتی است، همچنین طبق مطالعات شش دقیقه کتابخوانی می‌تواند موجب کاهش ۶۸ درصدی استرس شود.

انتهای پیام/ف

منبع: yjc
وبسایت تحلیلی خبری بیلبورد چی

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان